şükela:  tümü | bugün
 • fransızca kamu yönetimi bölümünü içinde barındıran, deniz kıyısında, çok güzel bir kampus. öğrencileri diğer marmara üniversitesi öğrencilerinden tamamen kopuk, kendi hallerinde bir yaşam sürerler. küçük bir kampus olduğu için de herkes herkesi tanır.
 • muhteşem manzarası ve tarabien ruhu* ile insanın içine işleyen, girmeden önceki halinizle çıkarkenki haliniz arasında dağlar kadar fark yaratan, insanı her yönden etkileyen, basit bir üniversite kampüsü olmaktan ziyade bir vakit sonra artık yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen ve içinde okuyan ve oturanları da kendi parçası haline getiren kampüs.
 • herkesin birbirini tanıması nedeniyle dedikodusunun bol ve otoparkının korkunç olduğu kampüs.
 • bir dönem yaptıkları bahar şenliği dahilinde sınırsız şarap geceleri düzenlerdi bu kampüs.!
  lakin şahsım 99 yılındaki* rezilliğin 1000'ini 1 liradan sattığı için artık uğramamaktadır....!*
 • galatasaray üniversitesi gibi deniz kıyısında olmayan lakin denize sadece 10m uzakta olan kampüs.
 • bahçesinde demirbaş olarak mangal bulunan, kocaman ağaçlarından dut silkelenip yenilen, ağaçlarına salıncak asılı, böyle her daim bir piknik havası içindeki çayır çimen kampüstür. aslında kampüslük tarafı yoktur, düpedüz okul denir oraya. kışın yün fanila üstü 2 kazakla gidilir, derste bile palto çıkarılmaz, kalıp gibi gider gelirsiniz. e o da devlet üniversitesi sorunu işte
 • fransızca kamu öğrencilerinin büyük bir keyifle, kampüslerine sahip çıkarak üniversite hayatlarını geçirdikleri sessiz, sakin, huzurlu kampüs. küçücük bir kantine ve boğaza bakarak sigara tüttürebileceğiniz muhteşem bir bahçeye sahip. sürekli orada okusam düşüncelerim değişirmiydi bilmiyorum ama içeri adımımı atar atmaz garip bir şekilde keyifli ve huzurlu hissediyorum kendimi bu kampüste. yalnız sosyal olma ve milyonlarca arkadaş edinme hisleri damarlarında akan insanlar için sakıncalı bir kampüs. elle sayılacak kadar az insanın olması, bu tarz "sosyalim allah belamı versin" insanlarını bir daha asla çıkamayacakları depresyonlara itebilir.
 • icinde bulundugum yillarda nefret ettigim, bittikten sonra garip bir sekilde ozledigim, 2009 yilinda anlasmasi bittigi icin fransizlar tarafindan binadan cikarilacak olan, bolum baskaninin (bkz: jale civelek), en iyi hocalarinin terk ettigi kamu yonetimi bolumunun kampusu.
 • marmara üniversitesinin tarabya kapüsünde bulunan bölüm.birkaç özelliğini şöyle sıralayabiliriz:
  -öyle kampüs falan deyince kocaman bir sey beklemeyin.boğaz şeridinde sıkça görülen orta büyüklükteki bir yalıdır kendileri.
  -eskiden bir rum tarafından kullanılmış olan bina imiş.yemekhanesi eskiden ahır , kantini ise tekneleri denizden çekip karada muhafaza etmek için kullanılan yer imiş.
  -boğaza sıfırdır.sınıfların birkaç tanesi de boğaza bakar.öyle ki ders esnasında "ilk vapur sana girsin , ikincisi bana , heheh " gibi esprimsiler duyabilirsiniz.
  -kışın okula giderken giydiğiniz montunuzu tekrar eve geldiğinizde çıkarırsınız.soğuğa tamamen dayanıklı öğrencilerdir bu kampüsün öğrencileri.
  -okul içinde yapabileceğiniz faaliyet sayısı oldukça kısıtlıdır.kışın derse gelip koşarak okuldan çıkarsınız.havalar ısındığında ise üç beş kişi bulup maç yapmak , üst bahçede ağaçtan dut yemek , ağaça asılan ipte sallanmak , turhan amcadan alabileceğiniz olta ile balık tutmak , üst bahçedeki hamakta*sallanmak , bir bankta güneşlenmek yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır.
  -bahar şenlikleri kapsamında bir üst bahçe partisi vardır ki şiddetle tavsiye ederiz.ama öyle büyük şarkıcı ya da grupları beklemeyin bu partide.bir yanda boğaz , elinizde şarabınız vs. ve dostlarınız.tadına doyum olmaz.
  -kampüs içinde aynı zamanda temizlik vb işlerden sorumlu olan bir aile de yaşamaktadır.eşarplı elinde süpürgesi gezinen bir teyze görürseniz şaşırmayın.çok tatlılar zaten.
  -biraz sapa bir yerdedir fakat kendi içinde huzurlu , neşeli bir kampüstür.güzeldir , hoştur.
  ayrıca:
  (bkz: metin sarfati)
  (bkz: deniz vardar)
  (bkz: jale civelek)
  (bkz: ali vahit turhan)