şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marmara üniversitesi'ni ülkücü hareketin kalesi haline getirmiş yiğitler topluluğu. kadıköy gibi azılı bir mevki de, ülkücü hareketin sancaktarlığını yapmaktadırlar. bundan önce olduğu gibi bundan sonra da allah yar ve yardımcıları olsun.
 • okulu uzatıyor ve ülkesini teröristlerin, ahlaksızların vb. eline bırakmıyorlar. eğer isteseler de bitiremeyecek olmalarını göz önüne almazsak, ahlak anlayışlarını sanki kampüsün sahibi kendileriymiş gibi kampüsteki öğrencilere sopayla empoze etmeye çalışmalarını da görmezden gelirsek, okulun öğrencisi olmayan sokak serserilerini gözlerine kestirdiklerini dövmek için çeşitli şekillerde okula sokup terör havası estirmelerinden ve bu sebeple okulun öğrencilerinin her girişte üstlerinin ve çantalarının aranması için sıraya girmek zorunda kalmalarından habersiz gibi davranırsak, bahar şenliklerinde birkaçının bir araya gelip okulun köşe yerlerinde sevgilileriyle vakit geçiren olup olmadığını tespit etmek için cirit atmalarını bilmezden gelirsek hakikaten marmara'nın başından eksik olmasınlar.
 • kantinden bildiriyorum. içlerinden 2-3 tanesine okulun ilk günü kıyafet serbest dememiş kimse. gariplerim (gömlek, kundura) resmi kıyafetleri gelmişler.

  ayrıca, masalarında yoğun bir tanışma faslı var. daha anadolu'dan yeni gelmiş ürkek, heyecanlı tazeler saçılmış ortaya. şimdiki urkeklıklerıne aldanmayın lazım. bir sürüye ait olmanın verdiği özgüvenle en fazla iki haftaya kadar palazlanır kampüsün bir başından diğerine slogan atıp dinlenmek için kantindeki yerlerini alırlar; çevreyi süzüp bana bakan var mı acep deyu dikize geçerler.

  en komiği de masalarının üstündeki fatih sultan portresi. sen git, 3. roma imparatoru ol, hayatında beraber yemek yediğin tek kişi ortodoks patriği olsun, orjinal dilinde yunanca, cagatayca kitaplar oku; şiirler yaz, batlamyus haritalarına merak sal, devrinde seni anlayacak entellektüel olmasın, evropa'dan ressam getirip kârının resmini yaptıracak kadar açık fıkırlı ol, hatta ulemanın ekserisi sana diş bılesın; senden 500 sene sonra tek dertleri ezikliğini kabadayılıkla bastırmaya çalışan, bir avuç çomar tarafından resmin başucu yapılsın.

  eğer fatih böyle olacağını bileydi, istanbul falan hiç uğraşmaz, başkent edirne'de mis gibi köfteler yer, "aman be ya köfteleri ıscacık getirin "der gününü gün ederdi. hoş rahmetli yine gut hastalığından öldü ya neyse.
 • okulun duvarına "kan dökmesini bilenler hükmeder marmara'ya" yazan çete.

  mhp ve akp'lilere göre ideal öğrenciler tabi.

  https://www.facebook.com/…140910333/?type=3&theater
 • okulda satır,döner bıçağı vs gibi kesici aletlerle gelen,racon kesen,etrafa sürekli tehditler yağdıran oldukça tehlikeli (!) tiplerdir
  ülkücü olmalarını saymıyorum zaten.
 • "savaşmaktan kaçınır kim varsa alnı kara" yazısını görünce aklıma bir askerlik hatıram geldi: (bkz: #53440424)
 • klasik sozluk pkk grubunu rahatsiz etmis olduklarini afkurmalardan anlayabileceginiz insanlar.
 • şu başlıgı açtırdıkları için başarılı buldum kendilerini
 • kendileri kan dökünce alnı ak!!!
  başkaları kanlarını dökünce pkk!!!

  yok yaaa, sikerler beyler, savaş öyle duvara kafiye yazmakla olsa, yine kaybederdiniz...
 • 15 sene önce 1 sene göztepe kampüsünde okumuştum,o günlerden hatırladıklarım

  --pkk yanlısı gruplarla çatışmaya girerlerdi,genelde sayıca 3-1 oranda üstün olurlardı,polis desteğini söylemeye gerek yok sanırsam

  --hepsi kravatsız koyu renkli takım elbise giyerdi,adamları dışarda görsen üniversite öğrencisinden çok bayram ziyaretine giden damat sanardın

  --karı-kızla işleri olmazdı daha doğrusu olamazdı,ancak tenha yerlerde öpüşen-koklaşan sevgililere müdahele,uyarı,ültimatom verirlerdi.(genelde yurt ortamında)

  --genelde tırt bölümlerde okurlardı,mühendislik hariç o dönem mühendislikte ülkücü hegemonyası vardı.

  --aralarında yaşı 30'lar da çok eleman vardı,okulu uzatan vb

  --şenliklerde teoman vb konserlerde alkol satışını engellediklerini hatırlıyorum,ayrıca şenliklerde kendileri stand açıp ozan arif vb şeyler satarlardı

  --çoğu kitap,gazete okumazdı.

  --en son hatırladığım,nevruzda pkk yanlısı grupların kutlama vb engelleyememişlerdi,hala gözümün önünde toplanıp gelmişler belki 200 kişi ama diğer grup diğer ünv.lerden gelen destekle daha kalabalıktı,uzaktan izlemişlerdi sadece.