şükela:  tümü | bugün
 • benim okuduğum yıllarda inşaatı süregelen ve eğitimin barakalarda yapıldığı okul. yağmur yağdığında göl manzaralı sınıflarda yapardık dersleri. hoca ortada zıp zıp zıplardı paçaları ıslanmasın diye. hey gidi günler.
 • göztepe kampüsündedir.
  eğer avrupa yakasında ikamet ediyorsanız hayatınızın kabusunu yaşamaya hazır olun.
  ingilizce hazırlık bölümü tam bir ömür törpüsüdür.
  haftanın 5 günü her sabah 8 buçukta ders başlar.

  ayrıca bina içerisine yemek sokulmaması olsun, hocaların tavırları olsun, çıkışlarda ve girişlerde merdivenlerde insan yığınlarının oluşması olsun , aç kalmanız için özenle ayarlanmış 10 dakikalık molaları olsun hepsi ayrı ayrı kendinizi tekrardan lisede hissettirir.
 • bu sene hazırlık okuyacağım okul. burada hazırlık gören kişiler tarafından iyi yorumlar aldığım yer. göztepe'de olması bana yeter diyorum, hayırlısı diyorum. 1 senenin sonunda bana unutturmayın buraya edit olarak ekleyeceğim yorumlarımı.
 • eğer hazırlık okuyorsanız her gün ben burada ne yapıyorum sorusunu kendinize sorduğunuz yerdir. altı aylık hazırlık eğitimi sonucunda bana katkısı dört yeni diziye başlamam oldu. ayrıca sınıflarda sesli biçimde burdayım, burda diye yoklama alınır, verilen 10 dakika molada merdivenleri inip bir çay içmek imkansızdır. (bkz: ben burada ne yapıyorum)
  bazen öylesine lisede hissettiriyor ki dersin bitiş saati geldiğinde "hocam zil çaldı" diyenler olabiliyor.
 • 1 sene sonra buraya yorumum yazacağım demişim (bkz: #36875756) ve geldik bu okulun sonuna.

  öncelikle eğitim güzel diyebilirim, hocaların yaklaşımı gayet profesyonel. ayrıca native speaker hocalarla bile anlaşabiliyorsunuz çat pat ingilizcenizle. sınavlarda çok çok zorlamıyorlar, sene içindeki ödevler portfolyolar puana iyi etki sağlıyor. gelgelelim geçmek için 60 almanın zorunlu olduğu finale. şu an bilgisayar başında çaresiz bekliyorum. sene boyunca en zorlandığım şey şu final oldu, %80 ihtimalle geçtiğimi hissediyorum ama %20'lik ihtimal beni korkutuyor. final açıklanıp 60 aldığımı gördüğüm an herkese benden çay ama şakire çay yok !

  yani hülasası: kendinize güveniyorsanız, 1 sene ingilizce öğreneyim diyorsanız güzel arkadaşlar bulmak istiyorsanız diğer bölümlerden de buyrun gelin. çıktığınızda okuduğunuz çoğu ingilizce metinleri anlayabilecek seviyeye geleceksiniz.

  edit: geçtim sözlük, hazırlık da bitti. herkese benden çay !
 • merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş için başvurdum marmara üniversitesine... ingilizce yeterlilik sınavını atlamazsam, başvurumun kabul olmayacağı söylendi. bütün hayallerimi yıkan okuldur.net
 • insanı sinir, stres sahibi bir birey haline getiren ve problemli hocalarıyla dil öğrenme motivasyonunu sıfıra indiren kabus.