şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2469 entry daha
  • trenlerin hala ve hala yoğun saatlerde 10 dakikada bir geçtiği ulaşım hattıdır. ya bu işin raconu belli, 0730-0900 arası 10 değil de 5 dakikada bir sefer koymak çok mu zor acaba nedir? teknik açıdan mı uygun değil yoksa sadece iş bilmezlik mi biri bana söylesin. hani bir iki durak değil, atıyorum küçükyalı'dan yenikapı'ya kadar bildiğin adım atacak yer olmuyor sabahları.
  • aşırı pahalı olduğunu düşündüğüm ulaşım aracı. bugün tam bilet neredeyse 17 lira bastı. bu otobüs değil minibüs değil mazot yakmıyor sonuçta yüzlerce kişi alabiliyor içerisine kolaylıkla masrafını karşılayabilir ama nedense böyle uçuk bir fiyat alıyorlar.

ayrıca her bindiğimde marmarayda neden bu kadar kapı olduğunu sorguluyorum. kardeş neden bu kadar çok kapısı var bunun? adım başı bi kapı var yav bir sürü oturma yeri yapılabilecekken aşırı fazla kapı sayısından dolayı oturma yeri kalmıyor. hep garibime gitmiştir bu.
  • sevgili dostlar, kıymetli okurlar, gün geçmiyor ki istanbul'da yeni bir üçkağıt daha peydah olmasın!

insanların vicdanî duygularını arşa değdirip kısa yoldan köşeyi dönme emeli taşıyan dilencilikte son kerte. konuya geliyorum hemen!

çamaşır makinesi tableti büyüklüğünde kan tabletini ağzında taşıyan piç, marmaray'da oturacak yer de varken ayakta durur ve herkesin kendi halinde telefonuna bakındığı bir dönemde kendini yere bırakır ve ağzını yere vurmuş da ağzından kan geliyormuş numarası yaparak kan tabletini patlatır dişleri ile.

açlığa daha fazla dayanamayıp başı dönmüş de yere düşmüş numarası yapan adamın başına üşüşülür. ne oldu birader vs. adam "ya sabahtan beri bi şe yemedim" vs.

biri 50 tl, diğeri 100 tl... gelsin paralar...

bir saat sonra alakasız bir başka muhit, tiyatro aynı, stil aynı.

bu tiyatroya ayık olun! bu piçleri zengin etmeyin!

hesabın var mı? giriş yap