şükela:  tümü | bugün
 • marmaray için alınan 478 milyon euro değerindeki tren setleri depoya kaldırıldı.
  478 milyon euro değerindeki tren setleri, gerekli uzunlukta ray-makas sistemi olmadığı için depoya kaldırıldı.

  israf haramdır zihniyetindense
  devletin malı deniz yemeyen keriz mantelitesi ağır basıyor sanırım.

  bu nasıl bir israftır arkadaş ?
  alırken bu setleri, ray makas uzunluğu hesaba katılmamış mı ?!

  kaynak;
  vergileriniz itinayla depolarda çürütülür
 • (bkz: iett'nin phileas metrobusleri hurdaya ayirmasi)

  65 milyon euro'luk yatırımı 3 senede hurdaya ayıran zihniyet bu sefer direkt çöp mertebesine yükseltmiş. canlarım benim, biz yaptık, yine yaparız, daha iyisini yaparız idi değil mi slogan? aynen devam.
 • 2013 senesinden beri 6 yıldır depoda bekleyen ve çürüyen tren setleridir.

  hedef yolcu sayısına göre alım yapılacaksa, hedef yolcu sayısına ulaşılmasına yakın tarihlerde siparişi yaparsın, üretici firma hazırlar siparişi sana gönderir. hedef yolcu sayısına 6 senede bile ulaşamamışsan ya hedef hesabını yanlış yapmışsındır, ya da şimdiden alalım da şanımız yürüsün diye gereksiz harcama ile vatandaşın vergileri çöpe atılmıştır.

  2025 yılını hedefledik demişler bir de. yani toplamda 12 sene bekleyecek bu tren setleri o depoda. o da 2025 yılında hedef yolcu sayısına ulaşılırsa. ulaşılamazsa hurdaya çıkmış olacaklar. vah ki ne vah. ve bazıları 2025'te o da belki ihtiyaç duyulacak tren setlerine 12 yıl öncesinden para gömülmesini ve depolarda yıllarca bekletilmesini savunabilecek kadar sulanmış beyine sahip.
 • sabah akşam utanmadan çöp dağı, susuzluk edebiyatı yapanlar istanbul'da milyar eurolar batırmışlar.

  imamoğlu , binali yıldırım'ı bu konularda nakavt etmeli.
  çünkü akp cenahı yine çöp dağı vs. gibi klasik sacma argümanlar sunacak. ımamoğlu, israf kartını oynamalı. çok rahat nakavt eder.
 • israftır. en azından gerekli uzunlukta olmayan ray ve makas sistemlerinde kullanıp kaza yaptırmamışlar. ülkede güzel şeyler de oluyor.*
 • su dunyada en degerli sey cash paradir. senin 6 sene once 550 milyon dolar yaptigin yatirim henuz kullanima acilmamis ve sen bunu en az bir 10-12 sene kullanmayacagini soyluyorsan bu resmen o paranin degerinin yarisinin cope atilmasi demektir. bu israfa sebep olanlar, fizibilite raporunu yapanindan, altina imza atana kadar hepsi yargilanip devleti zarara soktugu icin ceza almalilardir.
 • istanbul'un komple çöp olmasının yanında trenlerin çöp olması aşırı hafif kalıyor.

  aşırı göç alması ve aşırı kalabalık olması,
  her semtte gökdelenleşmesi,*
  trafik keşmekeşi,
  güvensizlik hissiyatının tavan yaptığı bir şehir olması çöp olarak tanımlamak için ziyadesiyle yeterli.

  * dünyada uygulaması, büyük şehirlerde bir bölgenin gökdelen bölgesi olarak belirlenip sadece orada yapılması şeklinde. istanbul'da her yerde gökdelen var. trafiğin her yerde aşırı yoğun olmasının en önemli sebeplerinden biri de bu.