şükela:  tümü | bugün soru sor
23 entry daha
  • - merhaba sadettin bey,
    + merhaba sevgili izleyiciler... anadoludan... hayata bakan... tekso...
    - efendim henuz yayinda degiliz.
    + peki efendim, buyrun...
    - marmaray'in istanbul depremini tetikleyebilecegini soylemissiniz.
    + oncelikle... cocuklarin gozlerinden... profesorlerin... ellerinden operim...
    - nasil?
    + demek istedigim... bunu ben... soylemiyorum... konunun... uzmanlari soyluyor.
    - anladim, konuyu acarmisiniz.
    + simdi oncelikle... depreme neden olan... seyleri... incelemeliyiz.
    - ...
    + yer altinda... boylu boyunca... uzanan... fay hatlari var.
    - ...
    + marmaray alt gecidinde ise... boylu boyunca uzanan... ray hatlari var.
    - ...
    + bakin... fay ile ray... neredeyse ayni kelime, atalarimiz... bunu bilerek yapmislar.
    - ...?
    + ray hatlari... ile birlesen fay hatlari... cok tehlikeli sonuclar dogurabilir.
    - anliyorum, peki yetkilileri uyardiniz mi?
    + bakin... yetkililer ve tetikler... ses olarak oldukca benzer kelimeler.
    - ...
    + yetkilileri uyarirsam... tetikleri de... uyarmis olabilirim... bu da depremin tarihini... erkene alir.
    - peki efendim cok tesekkurler
    + bu akil almaz olayin aciklamasina... taniklik ettiginiz icin... ben tesekkur ederim... ben sadettin...
    - reklama girdik :)
  • sokrates'in soktuğum tezidir.
  • denizin dibinde yolculuk sürerken herkes aynı anda ziplarsa tsunami olurmuş.
  • bence deprem marmarayı tetikler. depremin yarattığı etkiyle yerinden fırlayan marmaray tsunaminin de etkisiyle devasa bir sörf tahtasına dönüşür. vagonların tepesine çıkan insanlar şiddetli dalgalarla birlikte kıyıya doğru sürüklenirler. o sırada vagonlardan birinin tepesinde küçük ve yalnız bir kız elinde ayıcığıyla ağlamaktadır. esas oğlan 5 vagon öteden kızı görür ve sevgilisinin dudağına hızlı bir öpücük kondurarak kıza doğru ilerlemeye başlar. millet vagondan düşmeyeyim diye g.tünü yırtarken, bizimki çayırda koşar gibi vagonları geçer ve kıza ulaşır. kız da tam o anda -tutmasaydım düşecektin- modunda olur. esas oğlan küçük kızı suya iter elindeki ayıyı alıp sevgilisinin yanına döner. ayıyı sevgilisine hediye eder. akşam sevişirler.
2 entry daha