• uganda universitesi muz bolumu bitirme tezi
  • tez elden tezini marmaray yetkililerine vermesi gereken durumdur. bunun farkedilmemesi büyük bir faciadır
    (bkz: çaylak)
  • - merhaba sadettin bey,
    + merhaba sevgili izleyiciler... anadoludan... hayata bakan... tekso...
    - efendim henuz yayinda degiliz.
    + peki efendim, buyrun...
    - marmaray'in istanbul depremini tetikleyebilecegini soylemissiniz.
    + oncelikle... cocuklarin gozlerinden... profesorlerin... ellerinden operim...
    - nasil?
    + demek istedigim... bunu ben... soylemiyorum... konunun... uzmanlari soyluyor.
    - anladim, konuyu acarmisiniz.
    + simdi oncelikle... depreme neden olan... seyleri... incelemeliyiz.
    - ...
    + yer altinda... boylu boyunca... uzanan... fay hatlari var.
    - ...
    + marmaray alt gecidinde ise... boylu boyunca uzanan... ray hatlari var.
    - ...
    + bakin... fay ile ray... neredeyse ayni kelime, atalarimiz... bunu bilerek yapmislar.
    - ...?
    + ray hatlari... ile birlesen fay hatlari... cok tehlikeli sonuclar dogurabilir.
    - anliyorum, peki yetkilileri uyardiniz mi?
    + bakin... yetkililer ve tetikler... ses olarak oldukca benzer kelimeler.
    - ...
    + yetkilileri uyarirsam... tetikleri de... uyarmis olabilirim... bu da depremin tarihini... erkene alir.
    - peki efendim cok tesekkurler
    + bu akil almaz olayin aciklamasina... taniklik ettiginiz icin... ben tesekkur ederim... ben sadettin...
    - reklama girdik :)
  • sokrates'in soktuğum tezidir.
  • denizin dibinde yolculuk sürerken herkes aynı anda ziplarsa tsunami olurmuş.
  • aynı mantıkla boğaz köprülerinin anadolu ve trakyanın birbirinden uzaklaşmasını ya da yakınlamasını engellediğini ve boğaz genişliğini zımba teli gibi sabitlediğini söyleyebiliriz.

bu köprülerin ortadan ikiye ayrıldığında anadolu ve trakyanın hızla birbirlerinden ayrılıp istanbul boğazının ani genişlemesine ya da ani birleşmesine neden olacak afeti düşünemiyorum bile.
hesabın var mı? giriş yap