şükela:  tümü | bugün
  • uzaya ilk mekiğimiz recepbaşganı göndereceğimiz istasyon sanırım.
  • enteresan tipte amcalarin yer aldigi durak.
  • bugün, yaklaşık yarım saat kadar önce acil durum uyarılarıyla boşaltılmıştır.
    önce kulağı sağır edecek bir uyarı sinyalinin ardından denetçi mehmet bey diye birini anons ettiler. ardından acil durum nedeniyle boşaltılması gerektiği anons edildi. trenden inmiş ve çıkmak üzere olan kalabalığa dahil olduğumdan olsa gerek bir kaç kişi dışında panik yaşanmadı. ne olduğu meçhul..
  • çıkış merdiveni gruplarından bir tanesi aylardır kapalı tutulan istasyon. insanlar tek seçeneğe yığılmanın sıkıntısını yaşıyor. öyle ki yan yana çıkılan merdivenler bile kilitlenmeyi engelleyemiyor.

    işin ilginç yanı özellikle akşam saatlerinde ayrılık çeşmesi'nden gelen tramvayla, sirkeci'den gelen tramvay aynı anda bu istasyona varıyor. böylece inenlerin kalabalığı miting sıkışıklığında temasları ve gizli tacizleri arttırıyor.

    yolum düştüğünde , birbirlerinin paçasına basa basa depreşen kitleye karışmadan, hemen geriye çekilip, kalabalığın dağılmasını bekleyen temkinlilerin arasındaki yerimi alıyorum. temkinlilerin düzeneği son derece disiplinli. yoğunluk geçtiğinde, kesinlikle merdivenin başına kümelenmeden tek sıra halinde medeni tavırlar sergileyerek basamaklara dahil oluyorlar. elbette ki bu temkinli kesim çok düşük çapta ama bir o kadar da istikrarlı hareket ediyor.