*

şükela:  tümü | bugün
 • insanlara beş istasyonluk boğaz geçişli minyatür hattı marmaray diye yutturan yalandır.

  marmaray gebze'den halkalı'ya uzanan çok ama çok önemli bir projedir. gecikmiştir, bitirilememiştir, tam anlamıyla sıçmıştır. güzergahında banliyö trenlerini kullanan milyonlarca insana yıllardır ızdırap çektirilmektedir. ufukta ne zaman bitirileceğine dair bir umut ışığı da görünmemektedir.

  bütünüyle ağza yüze bulaştırılmış bir beceriksizlik şahikası olan bu projenin ufacık bir parçası ile övünmek yalanların en kuyruklusudur. bu açılan beş istasyonu marmaray diye yutmak için ya midesiz ve şerefsiz bir yalaka ya da su katılmamış salak olmak lazımdır.
  seçin beğenin !

  bu muhteşem projenin bu kadar berbat yönetilmiş olmasını bile gündem yapamayan muhalefetin de ayrıca kafasına edeyim ! sizden bir bok olmaz.

  edit: imla
 • bunu yapan adamlar özel sektörde çalışsa 2 ayda batar yemin ederim. düşünsene, müşterine bir bankacılık uygulaması projesiyle gidiyorsun, teslim tarihi geldiğinde bir bakıyorsun uygulamada sadece hesap görüntüleme işlemi mevcut. e gerisine ne oldu? elektrik kesildi, mahmut hastalandı, ama hesap görüntüleme işlemi mükemmel bir işlem. tüm dünya ona bakıp haset ediyor falan.

  devleti yönetmek ne kolay iş lan. sıçıyorsun sıçıyorsun kimse bir şey demiyor.
 • adamlar banliyö hatlarını 1 mart 2013 yılında kaldırdılar. 3.köprünün temeli 29 mayıs 2013 yılında atıldı. 3.köprü bitti marmaray bitmedi! avrasya tüneli temeli 26 şubat 2011 yılında atıldı. o proje de 2 aya bitecek gibi marmaray banliyö hatları yerinde yeller esiyor daha tek bir istasyon bitmedi. bitmeyi bırak sadece kanarya istasyonunun temeli atıldı aylardır tek bir çivi çakılmadı üstüne.
  osmangazi köprüsünün temeli 20 mart 2013'te atıldı. köprü biteli bir seneyi geçti. marmaray'da tık yok ne zaman bitecek kimse bilmiyor...
  o hatları kullanan günde en az 150 bin kişi kullanıyordu. şimdi bu insanlar otobüse ve trafiğe mahkum. hem trafik felç hemde arabası ile giden gittiği yerde park çilesi ile karşı karşıya.
  kimsenin sesi çıkmıyor, muhalefetin aklı olsa buraya bastırır ama onlarda da tık yok. peki neden bitmiyor? çok açık çünkü rant yok. birileri köprülerdeki gibi zengin olamıyor.çünkü reklamı yapıldı bitti. istanbul dışında yaşayanlara sorun marmaray bitti diyeceklerdir.
  yazık değil mi bu insanlara? en azından sözlükte yukarılara taşıyalım başlığı belki birilerinin dikkatini çeker.
 • akp'lileri etkilemeyecek yalandır. git birine anlat, önce inanmayacak. sonra gerçekten haklı olduğunu görünce seni cehape zihniyeti, fetöcü ya da dış mihrak falan ilan edip yine akp'ye basacak.

  boşuna gündem falan yapmaya çalışmayın yani.
 • eski tren yolu hattının imara açılacağı dedikodularının çıktığı bir ortamda projenin mevcut haliyle kalmasını garipsemiyorum.
 • (bkz: dağ başına cami yaptırıp metro götürmek)

  şimdi söyleyin bana o güzergahta kaç büyük cami var? cami yoksa ulaşım da yok kusura bakmayın...
 • hindistan'ın yetiştirdiği muhteşem ses marmar ay, pek yakında gazinomuzda!
  not: her perşembe halk günü, her cumartesi hanımlar matinesi.
 • tam anlamıyla fiyasko bu ülkede milyonlarca hayata geçirilememiş proje var bir o kadar da hayata geçirilmiş fakat yalan olmuş proje var boşuna uğraşmayalım derim herkes en iyi bildiği işi yapsın mesela biz ülkece ezelden beri yol yapmayı seviyoruz yollar bize biz yollara hasta. yol yapalım yarın yıkıp yenisini yaparız ama olsun yapalım.

  not:şaka falan bir ya yol yapmada master-degree yaptık, bari uluslararası ihalelere girelim de başka ülkelerin de yollarına dadanalım hem işe yarar doktoraya hazırlık olur.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…e-tamamlanacak-40020522

  ulaştırma bakanı iken yapılan haber. 2018 başı diyor ama bu gidişle 2025'i bulur. 3 vardiya diyor tek vardiya çalışmıyor. hep bahane... diğer projelerde bahane yoktu da bunda mı bu kadar var? nick ass'ın dediği gibi sanırım imara açacaklar...