şükela:  tümü | bugün
  • kısmetse önümüzdeki on yıl içinde bir gün gerçekleşmesini beklediğimiz kutlu olay !

utanmadan marmaray diye yutturulan beş istayonluk sefil hat hiç değilse söğütlüçeşme'ye kadar uzatılsa da metrobüsle entegre olsa.

ama nerede !

kim yapacak o planlamayı ? kim uğraşacak ?

milyonlarca salak istanbullu beş senedir banliyö hatsız yaşıyor da gıkı bile çıkmıyor. bir üstüne marmaray'a biniyorum, denizin altından geçiyorum diye seviniyor mallar !

ulan eskiden gebze'den haydarpaşa'ya, halkalı'dan sirkeci'ye tıkır tıkır geliyordun, karşıya da püfür püfür geçiyordun. şimdi 10 dakikada bir kalkan tıklım tepiş trenlerle sirkeci'ye geçtim diye nesine seviniyorsun ?

efendim ? muhalefet mi dediniz ? duyurmak mı buyurdunuz ? geçiniz efendim bir kalem. bu memlekette muhalefet olsaydı bu rezillikler yaşanır mıydı ?
  • ilk planlamada gebze'den beylikdüzü'ne kadar tüm istanbul'u dolaşması vardı ama gerçekte, kadıköy'den kadıköy'e gelemedi marmaray.
  • bi boka yaramaz. ilk durakla ilk durak ya da son durakla son durak aktarma noktası olmaz çünkü.
  • marmaray ile marmara üniversitesi göztepe kampüsüne gelen tüm öğrencilerin işine yarayacak uzatma ulurdu. malum ayrılık çeşme'den kadıköy metrosu ile kadıköy'e geçmek ardından otobüs kullanmak zorunda kalıyor insan. metro merdiveni inip çıkmaktan fıtık olduk.

aslında projede zaten olan bir şey ama söğütlü çeşme tren garına çivi bile çakılmıyor. ne zamana gerçekleşir bu proje kimbilir..
  • banliyö yok söğütlüçeşme yalan.