şükela:  tümü | bugün
  • içmeler bölgesindeki devre mülk projesinin yangınla hiçbir alakasının olmadığı yer. 33 yıl önce yapılan ve hiçbir zaman tamamlanmayıp atıl kalmış bir otel inşaatının üzerine yapıldı söz konusu proje.

marmaris'te yaşamayıp marmaris'le ilgili atıp tutan birçok haberci veya sivil toplum kuruluşu türedi yangın sonrası. marmaris'te yanan yerlerin %90-95'i oteli, villayı, rezidansı geçtim baraka bile konulamayacak yerler doğa şartları gereği. kalan %5-10'u da iktidara, çomara, yandaşa, ona, buna yem etmez marmaris halkı merak etmeyin.
  • marmaris e varmak üzereyim şu an .datça ya geçmeden önce 2 gece burada kalacağım.güvenilir ve uygun fiyata kalabileceğim apart ya da yurt tarzı bir yer var mı? yardımcı olursanız sevinirim.
    not: böbreklerimi seviyorum.
  • çok güzel ve kıymetli bir yer şuan buradayız eşimle ama yanan yerleri ormanları gördüm o kadar çok yer kül olmuş ki kahroldum kahroluyorum.
  • mermer kelime kökünden gelen marmaris bir tatil beldesidir. mermer fayans üzerine alman markası faber castel ile ile resimler yapıyorsunuz. fayans kenarlarına bilgisayar mühendisi sembollerinden vvvvv ve marmaris'in çim desenlerini çiziyorsunuz. sanki oradan gül koparmış gibi bir eski gülü kahverengi veya yeşil saplı bir faber pastel boyanın üzerine ekliyorsunuz. böylelikle üvey babası milyarder olan gerçek babası reis olan dünya veliahtı pi*inizin cinsiyetini belirlemiş oluyorsunuz. kız. çünkü yaşın ileri ve tüp bebek yapacaksın. iyi iyi.
  • hastasıyım. yeryüzündeki cennet.

marmaris güzel yerdi ama fena bi kusuru vardı.

arabayı park edecek yer bulamıyorsunuz lan. karnım acıktı şurda durayım bir şeyler yiyeyim diyorum, park yeri bulmak için yarım saat dolanıyorum.
    eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim; ömer derdim "her tatil yöresinin kanayan yarasıdır park sorunu."

(bkz: ver müzüğü)
  • neredeyse tüm orman varlığı komple yanıp kül olmuş. zaten yazılmış ama bilmeyenler için şöyle söyleyeyim, içmelerden başlayıp söğüt, bozburun istikametinde giden yaklaşık bir buçuk, iki saatlik çok virajlı bir dağ yolu var; bu yolun sağı solu, vadiler komple çam ormanlarıyla kaplıydı. işte o ormanlarım hepsi yanmış. gerçekten hepsi. ağaçların kimi kapkara gövdeleriyle ayakta, kimisi yıkılmış.
    o bölgede ormanlar hep yanıyor, ekolojik bir vaka diye hafife almanın çok ötesinde bir felaket yaşanmış ve bunu bile isteye engellemeyip suç işleyen sorumlular hala makamlarında oturuyor. garip memleket gerçekten.
  • bu güzel tatil beldesinin kanımca en büyük kusuru; gastronomi. 3 gündür buradayım ve henüz 1 tane eh işte diyebileceğim bir şey yiyemedim. hepsi kötüydü. öyle ezbere bi yere girmem. önceden araştırıp, yorumları okuyarak gittim ama ne fayda. maalesef tatil beldelerinin en büyük sorunu bu. nasılsa bi gelen bir daha gelmiyor diyerek kimse leziz bir şey yapma derdine düşmüyor. ayrıca restoranlarda fiyatlar bi hayli yüksek. lezzet olsa verdiğiniz paraya içiniz yanmaz ama o da yok.

bir diğer sorun da aracınızı park edecek yer bulamamanız. ispark benzeri bir uygulamaları var, her yeri kapatmışlar merkezde. fiyatlar inanılmaz boyutlarda. park edecek bir yer bulduysanız muhtemelen merkezden epey uzaktasınızdır.

bir diğer tavsiyem de buraya gelip tekne turu yapacaksanız mutlaka selimiye'den bi tur ayarlayın. merkezdeki turların götürdüğü koylar çok sıradan.
  • metin cihan'ın floodunun geçtiği yer. ve olayın kahramanı yine bir inşaat firması. (bkz: sinpaş holding)
    https://twitter.com/…tatus/1456516256748556290?s=20

belediye yine üç maymunu oynamış. chp bu tür adamları partide tutmaya devam etsin bakalım. devran dönünce size de hesap sorulacak, bu yolsuzlukların içinde kim olduğu fark etmeksizin.
  • en sevdiğim tatil beldesi. her sene mutlaka giderim. bir ara yerleşme hayalim de vardı ama nerdeyse istanbul kadar pahalı olduğunu görünce yemedi. bu seneki yangınlardan biraz evvel gitmiştim, umarım ben tekrar gidene kadar toparlamış olur. onu yaralı görmek istemem. canım marmaris.
  • son 2 senedir gunluk agaclarinin bulundugu milli parktan faydalanilamamasi icin "birinin" ya da "birilerinin" elinden geleni ardina komadigi sehir. bu halkla ne derdiniz var kardesim sizin. neden istemiyosunuz insanlar bisiklet binsin yurusun dinlensin. neye gareziniz neye kininiz bi anlatin bilelim ya. biktirdiniz insanlari. su parki butun sene yasakladilar insanlara. sokmadilar iceri. yazin azcik bi actilar onda da havanin serinledigi saatte beste kapadilar. bu sene yasaklar bitti, tadilat nedeniyle kapaliyiz asmislar kapisina. gene kilit vurmuslar. neyin tadilati?? alt tarafi iki bank koyacaksin. neyin tadilatini yapiyosun ya? yeter artik hakkaten yeter! nefes alacak bi yer kalmadi marmaris'te. sagini yaktiniz, devremulk ad8nda ucubeliklerle kapladiniz solunu da suresiz tadilata mi soktunuz? tadilatmis...yersen...allahinizdan bulun!