şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2. lig b kategorisi takımlarından biri. siyah-beyaz renklere sahipler.
 • 1931 yılında marmarisspor olarak kurulan, şu anda marmaris belediyesi gençlik ve spor kulübü adı altında futbol, basketbol, voleybol, yüzme, yelken, satranç, briç, bowling, masa tenisi ve tenis branşlarında faaliyet gösteren, memleketimin takımı.

  bir dönem yıldız futbol takımına girme gayretlerim, alt yapı sorumlusu tarafından "gözlüklü topçu mu olur lan, siktirgit" şeklinde engellenmişti, hiç unutmam..

  aynı zamanda, kendilerini "katil martılar" olarak tanıtan bir taraftar gurubu da vardır.
 • bayan voleybol takımı önümüzdeki sezon türkiye 1. liginde mücadele edecek olan kulüp.
 • 1931 de kurulmuş, siyah beyaz renklere sahip olmasına rağmen gayet renkli ve yaratıcı taraftar kitlesine sahip 2nci lig futbol takımı.
 • 2. lig 2. grup'ta geride kalan 14 haftada sadece 11 gol yemeyi başarmış takımdır.

  ancak sadece 7 gol atabildiğimiz için de 10 takımlı grubun 7. sırasında düşmemeye oynamaktayız. hatta öyle acayiptir ki ilk 4 hafta sonunda istatistik daha bir değişikti, 1 gol atıp 1 gol yemiş ve 5 puan toplamıştık..

  sanırım iddaa'nın 2. ligde alt/üst vermemesinin temel sebeplerinden birisidir marmarisspor.
 • bayan voleybol takımı, geçen sene 8. sırada tamamladığı 1. bayanlar voleybol liginden maddi imkansızlıklar nedeniyle çekilen kulüp.
 • voleyboldaki uzucu durumdan sonra ustune bir de futbol takımı sezona 3 macta 0 puan ile baslamıstır. futbol takımına ilginin iyice azaldıgı da goz onune alınırsa 3. lig yolu gozukmektedir bu gidisle..
 • futbol takımı, 9 takımlı 2. lig, 2. klasman gurubunu 8. sırada bitirerek 3. lige düşen klüp.

  özellikle belediyenin desteği ile 90'lı yıllarda atağa geçen, hatta 98 senesinde 1. lige terfi maçları oynamaya hak kazanacak derecede abartan, ancak marmaris'in ve esas gelir kaynağı olan turizmin genel gidişatı neticesinde gittikçe malum sona doğru yaklaşan marmarisspor'un bir gün 3. lige düşeceği elbette biliniyordu. bu bakımdan süpriz olmadı.

  40 bin nüfuslu bir ilçe takımı olarak iyi bile dayandı.

  bundan sonrasını ise zaman gösterecek. olur da marmaris on sene önceki görkemli günlerine dönerse, artan gelirler nispetinde marmarisspor da başarılarını tekrar yakalayacaktır kuşkusuz.

  gelgelelim bu zor bir ihtimal gibi gözüküyor. sanırım ve ne yazık ki, bu saatten sonra 3. ligin demirbaş takımlarından olacak katil martılar.
 • 2009/2010 sezonu sonunda 3. ligden de dusurulmesi gundemde olan kulup. malum amatore dusen takımın borcu siliniyor diye bir furya basladı ulkede, 2.5 trilyona dayanan borctan bu yolla kurtulma planları yapılmakta.. bilmiyorlar ki amatorden 3. lige yukselmek kolay degil, yıllarca orada hapsolma tehlikesi var..

  daha 3 sezon once bank asya 1. lig'in kapısından donen takımın onumuzdeki sezon 3. ligden de dusme ihtimalinin belirmesi uzuyor insanı.. ben cocukken* cagdas atan ve sinan kaloglu'nun birlikte oynadıgı ve onune geleni devirip 3. ligden elini kolunu sallayarak cıkan takımı istiyorum..