• o kadar da kötü değilmiş (bkz: ben bugun bunu gördüm)

sabah kahvaltisinda arkadasimin "marmite yesene" demesi uzerine marmelat sanarak abanmam son anda engellendi. aksi takdirde bu basliga makine yagiyla gargara yapmak bakinizlari veriyor olacaktim..

son derece yogun bir tadi var. tencerenin dibinde kalmis yanmis biftek sosu ya da soya sosu cagrisimlari yapiyor.. harikalar yaratilabilir sahsi kanaatimce..
  • iki sayfa dolusu gerizekalı entryler olmasına rağmen ne olduğu hakkında doğru dürüst bilgi verilmemiş ingiliz sosu.

efenim kendisi bira üretiminde kullanılan maya bulamaçının farklı sıvıyağlarla yeniden yoğurularak seyreltilip ekmeğin üzerine ince bir tabaka halinde sürülebilecek hale getirilmesi ile oluşturulan, yapımı 1900'lere dayanan britanya mezesi.

ingilizlerin tipik beş çayı muhabbetinin solistlerindendir.

yok arkadaşım getirdiydi de, yok ingiltereye gittiğimde almadan edemediydim de, yok türkiyede bulamadıydım da...

geçin bunları.

(bkz: sözlüğü günlük gibi kullanmak)
  • "you either love it or hate it" sloganıyla aslında nerdeyse ne olduğu anlaşılan bir yiyecek. ya sevilir ya nefret edilir.böyle pekmez gibi bir görüntüsü var. ama tadı hiç benzemiyor. ekmeğin üzerine (özellikle de kızarmış ekmeğin) azıcık belli belirsiz sürersin ve şahane olur. cok sürülmesi durumunda iğrenç ve ağır gelir tadı. cikolataya benzetip langır lungur sürmemeli. bioinformatikçi bir arkadaşın sylediğine gore aslen amip dışkısından yapılıormuş. ama tabi böyle düşünmemek lazım.

http://www.meinlamgraben.at/…opimages/108319_gr.jpg
  • beni avucunun içine almış değişik bir karışım. içerisinde b vitamini bolca bulunur. yemek konusunda biraz boş boğaz olup insan yaratığının yediği herşeyi yiyebilen biri olarak bunu tattım ve ilk etapta öyle yenebilecek birşey olarak düşünmedim zira kendisinin maya, benim de ufo gören masum köylü olarak maya kaşıklamaya çalışan gariban olduğumu düşündüm. gel zaman git zaman ingiliz biri bundan bahsedip de "sıcak ekmeğe süreceğen, öyle güzel gelicik" deyince ben de deneyeyim dedim ve bağımlandım. aslında ilk etapta biraz sıkıntılı bir süreçten çıkma eğilimi olarak insana eğlence aşılayan b vitamini denen şeyden biraz alıp depresif halden kurtulmaktı amacım, sanırım bağımlı oldum b vitaminine, türkiye'ye de bir kavonoz götürüp, "mına koduğum aldığı hediyeye bak bok gibi" iç sesi eşliğinde teşekkürleri kabul edeceğim. olay şu ki, ya bayılırsın ya nefret edersin, ben bayılanlardanım ve ayrıca üzerinde "rich in b vitamins" yazınca belki psikolojik belki gerçekten fizyolojik gerçekten de neşemi yerine getiriyor.

(bkz: b vitamini)
  • bol b vitamini ve folik asit ihtiva eden, yeryuzundeki bilimum tadi bir araya getirip icine bir miktar ayakkabi boyasi karistirmislar gibi bir tada sahip, ekmege incecik surulmesi gereken bira uretimi artigi. sevmesem de azimliyim, faydali bisey bu galiba.
    http://www.guardian.co.uk/…ry/0,3604,627368,00.html
  • ya seversiniz ya nefret edersiniz gibi bir slogani var. ben tabi ki nefret ettim.
  • ingilizlerin evlerinden, dolaplarindan eksik etmedigi garip bisey bu. isim veremiyorum. niteliksiz.
    ama gidin bakin, ingiltere'de bunsuz kalmis bir evin hayat damarlarindan biri kopmus sayiliyormus.
  • çok çılgın ve karaktersiz bir yiyecek..görünüşü pekmez reçel tarzı bişi olması dolayısıyla insan tadına da öyle bir ön yargı ile yaklaşınca tadı rezil gelen birşey...sonra sonra bunu eve ingilterelerden hediye olarak (!) getiren şahsın zorlamalarıyla tost üstüne ince bir tabaka halinde sürülüp yenir o zaman gerçek tadı anlaşılabilir..bol bol b vitamini içerir..eve gelen arkadaşa eşşek şakası olsun diye denetirilebilir..
  • birkac yil once ilk yedigimde nefret ettigim ama bu sene kendisine bir sans daha verdigim zaman severek yemeye basladigim, hatta acaba icinde bagimlilik yaratan bir madde mi var nedir dememe sebep olan salcamsi, sosumsu, eksimsi (bkz: eksi sozluk) bir kahvaltilik, vitamin deposu. insanin damak zevki degisebiliyormus demek ki zamanla. kizarmis ekmege ince bir tabaka surup beyaz peynir domates ve cayla yerseniz muk kemmel oluyor, tavsiye...
  • muhtemelen en cesur reklamları yapan gıda markasıdır. başka hangi yiyecek reklamında o üründen iğrenenler oynatılır ki?

http://www.youtube.com/watch?v=jflhialhz8c&nr=1
hesabın var mı? giriş yap