şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşisözlük yazarı. terk edilmesi hakkında girdiği entrylerden sonra bozmuştur. onu terk eden kişiye çok güvenmiş olacak ki erkeklere güveni falan kalmamış o yüzden inceden inceden erkeklere düşman olmaya başlamış bir yazar.

(bkz: #68422882) şöyle bir başlık açmıştır kendisi. kesinlikle kadınlar hakkında başlık açmayalım, kadınlar kusursuzdur dimi. entrylerinin de bir kısmını okudum. amacı cinsiyetçiliğe dur demek olsaydı erkeklere genel olarak inceden inceden laf sokmaya falan çalışmazdı mesela şunun gibi. bununla da kalmamış, ilişkiler hakkında başarılı sayılmayacak birisi olarak kadınların partnerlerine yalan söylemesini öğütlemiş (bkz: #67997784). balık tutma konusunda başarılı olamayacak bir balıkçı(!) balık tutma hakkında tavsiye verirse kimse onu ciddiye almaz, almamalı.

"peki sayın amına koyduğum ilişkiler konusunda başarısız olduğuna nereden vardın" sorusuna cevaben :
    *bir düşünün, ilişkiler hakkında o kadar başarısızsınız ki birinin sizi sevip yanında durmasını sağlayamıyorsunuz. hatta hatayı da kendinize aramak yerine bütün erkekleri suçluyorsunuz. oysa mutlu bir yaşam sürdüren onca çift varken(if= adam normalse). bir düşünün ilişkiler hakkında o kadar başarısızsınız ki doğru düzgün adam bulamıyor, dengesiz bir adamı seçiyorsunuz(if= adam dengesizse).

amacım linç falan değil. aslında mesaj atacaktım fakat başlığını boş görünce doldurmak istedim.

bu kadar genellemeci olmaman ve hatalarını bulup düzeltebilmen dileğiyle.

edit : iyi dilekte bulunanı siksinler. hem cinsiyetçi başlıkları açar, hem mesajlardan cinsiyetçi küfürler eder. sonra da "yazdıklarını al siktir git" tarzı şeyler sıçar. belki umut vardır diye yazdım ama ikiyüzlü, rica etmesini bile bilmeyen bir primat olduğunu bilmiyordum.

* o üstteki dilekleri de dikkate alma. hayatın boyu burnun sürtmesi dileğiyle ablacım.
  • ikinci entrysi ben olayım dedim. hiç şaşırtmadı, yeni türkiyenin insan modeli kabız saptamalarıyla gelmiş, o yavşak özgüveniyle güya akıl veriyor.
    bırakmadınız, iki nefesi, üç cümleyi bile pislediniz be.
    yallah başka kapıya.

tanım: kezban ve meriç keyword'lerini kullanmadan cümle kuramayan osbirci ergen irilerinden ilişki tavsiyesi almayan kendim.

edit: "ıblıcım"