şükela:  tümü | bugün
  • 2016 nba draftında lotaryadan seçilmesi beklenen uzun forvet. bazı mental eksiklikleri olmasına rağmen çok potansiyelli. iyi bir oyuncuya dönüşmesini bekliyorum.
  • 2 ay önce mock draft'larda adı hiç geçmezken, şimdi hepsinde top5'e yerleşen oyuncu.
  • bütün mock draftlarda phoenix tarafından seçileceği öngörülen 4 numara. front office dayılarından biri biraz amar'e biraz kemp gördük demiş sanırım ben de biraz baktım draft için hazırlanmış videolarına. onlardan bir tık kısa boyu ama yine de patlayıcı bir oyuncu gibi duruyor. ortalamaları 13.8 sayı 5.8 rebound 1.6 blok ve 22.1 per ortalama tutturmuş. şut menzili de 97 doğumlu bir oyuncu için şimdilik fena değil ama kötü bir reboundçu ve 34 maçın 15 tanesinde foul yüzünden oyun dışında kalmış. bu özellikleri geliştirirse önemli katkı verebilecek bir oyuncu olması olası.
  • sacramento kingstarafından 8.sırada seçilen oyuncu. kaynak yine (bkz: woj)

edit: phoenix suns'a takas edildi.
  • daracık daracık omuzlar,
    marquese mid-range yuvarlar,
    nbdl'e yollasın,
    seni seçen takımlar.
  • kings'in suns'a takaslayarak yıllarca pişman olacağı ve ah vah diyerek arayacağı oyuncu.

inanılmaz atletik, hiç beklenmedik yerlerde en yükseğe sıçrıyor. atletizmini kullanarak savunma yapabiliyor. blok yapabiliyor. şutu var. ve daha 18 yaşında. tek eksiği savunma ribaundları. savunma ribaundu almaya yeltenmiyor bile tek sorun bu şuan o da döve döve öğretilebilecek bir şey.

suns ile sıkıntı şu ki bender'i de seçti adamlar. ikisinden biri patlayacak ama bakalım kim olacak o isim. bender'in 5 oynama ihtimali de sıfır. dışa çok bağımlı bir oyuncu.

özetle suns yetenekli bir oyuncu seçti.
  • 13 aralık'ta porze'ye bulaştığı kavgayı izleyip soğuduğum oyuncu. porze, bledsoe'ya takılıp chriss'in üzerine doğru düşüyor, chriss de onu havadayken tutup yere doğru savuruyor. boş adam işi ya, yok yere olay çıkarıyor. biraz sever gibi olmuştum ama direkt soğudum o kavgadan sonra.

https://youtu.be/wzn9mxyjozi bu da kavganın linki.
  • önce ikinci kata çıkıp blok yapan, ardından aşağı mahallede windmill dunk ile şov yapan ince uzun.
  • boston celtics maçında blok şov yapan deli oğlan. baby hassan whiteside. tipi de benziyor zaten.

kurbanlar:

1. isaiah thomas
    2. amir johnson
    3. jonas jerebko
    4. marcus smart

hepsi de birbirinden acımasız bloklar. en fenası hangisi çözemedim.
  • takaslandığında pişmanlık demiştim. ama gerçekten aşırı istikrarsız,savunma problemleri olan ve kolay faul problemine giren bir oyuncu görünümünde şuan.