şükela:  tümü | bugün
 • dallas'ın takıma çok faydalı iki çaylağından biri. sene başında pek siklenmezken sene sonuna doğru ilk beşe yerleşen, arada olağanüstü maçlar çıkaran 81 doğumlu sg. 1 98 boyunda 91 kilo. büyük oyuncu olabilir, potansiyeli var.
 • sezonun ilk yarısında don nelson'dan dakika göremeyen ancak sezonun bitimine 2-3 hafta kala önce michael finley'in sakatlanmasıyla elde ettiği şansı müthiş değerlendiren, arka arkaya inanılmaz oyunlar sergileyerek herkese "kim bu çocuk güntekin?" dedirten insan.
 • (ara: daniels)
 • steve nash'in phoenix suns'a gitmesinin hemen ardindan dallas'in yeni sozlesme onerdigi basarili ve yildiz olma potansiyeli oldukca yuksek olan x-caylak.
 • avery johnson'ın pek güvenmediği isim. phoenix suns ile oynanan seride bunu bir kez daha gördük.
 • kacan $ampiyonlugun faturasinin kesildigi ilk isim. austin croshere kar$iliginda indiana pacers'a yollanmasi kesinle$ti.
 • bu sene * itibariyle, indiana pacers formasıyla sadece 54 maçta yer alabilmesine karşın ortalama 31.5 dakika oyunda kalıp, 13.6 sayı, 4.6 ribaund üreterek bu üç kategoride de kariyer rekorunu kırmak suretiyle, 6 yıllık nba kariyerinin en iyi sezonunu geçirmiştir. ayrıca ergenlik çağının heyecanıyla, henüz 15 yaşındayken yaptırdığı berbat dövme için; (bkz: http://thesportcount.files.wordpress.com/…rquis.jpg)
 • söylentilere göre boston celtics ile anlaşmış. celtics ve pacers bir sign-and-trade üzerinde anlaşmaya varmaya çalışıyorlarmış. brian scalabrine'nin ve/veya tony allen'ın önümüzdeki yaz bitecek olan kontratları bu anlaşmanın bir parçası olabilir. (bkz: http://sports.yahoo.com/…071709&prov=yhoo&type=lgns)

  celtics bench'i geçen sene pierce'ı yedekleme konusunda sıkıntı çekmişti, zira güvenilir bir 3 numara yedekleri yoktu. bu da pierce'ın haddinden fazla süre alarak aşırı yorulmasına yol açmıştı. daniels'ı önümüzdeki sene paul pierce'ı ve hatta zaman zaman ray allen'ı yedeklerken yeşiller içinde görmek güzel olacak. celtics camiasına hayırlı olsun.
 • nba kariyerine çok iyi başlamıştı. ilk senesi itibariyle josh howard'ın daha önünde duruyordu. hareketli, potaya giden, hareketliyken durup jump shot atabilen etkili bir oyuncu. dallas o'nu çok kolay gözden çıkardı, indiana zamanında yaptığı istatistikler aldatıcı zira pacers savunma yapmayan, hücum odaklı oynayan bir takım haliyle herkes istatistiğini yükseltiyor. kariyeri boyunca temel problemi istiktar oldu, beklentileri karşılayamadı diyecekken birden tekrar forma giriyor, iyi maçlar çıkarıyor, tam bu oldu diyorsunuz çaptan düşüyor. celtics takımına katılması kendisi açısından doğru karar. takım içinde yer alan hedefe odaklanmış yıldızlar sayesinde oyun konsantrasyonunu yükseltip bir basamak ileriye gidebilir. celtics açısından ise çok yerinde bir takviye. posey sonrası pierce yedeksiz kalmıştı. ilk beş kenardayken skor üretebilecek bir oyuncu daha takıma dahil oldu. takıma enerji, skor ve derinlik kazandıracak bir oyuncu. celtics, şampiyon kadrosunun gücüne yeniden kavuştu hatta biraz daha güçlendi.
 • kendisi draft edilmemiş kalburüstü oyuncular kümesinin elemanlarından biridir. tabi draft edilmemesinin önemli bir nedeni için ısrarla bakınız ---> efsanevi 2003 nba draft'i