şükela:  tümü | bugün
  • kozyatağı cerrefour un arka tarafında olan ve yakın zamanda inşaası bitmek üzere olan anadolu yakasının ilk beş yıldızlı otellerinden biri
  • 2007 mart ya da nisanında hizmete girmesi planlanmakta. marriott grubunun marriott isimli otel zinciriyle ilk türkiye çıkarması olacak.
  • (bkz: #9821077)
  • 15 ağustos 2007'de açılması planlanan otel.
  • google earth programında hala inşaat halinde görünen otel. ayrıca google earth programına göre yanında inşaati devam eden residans arsasını otopark olarak rahatlıkla kullanabiliriz.
  • the ritz carlton istanbul hali hazirda mariott grubunun bir oteli oldugundan, acilacak ilk mariott oteli degil ama ismini tasiyan ilk otel olacaktir lakin bu son olmayacaktir. iste bunu cok iyi biliyorum ( yarrak biliyorum ahaha)
  • (bkz: palestra)
  • özellikle anadolu yakasındaki şirketlerin eğitim ve bilimum toplantılarını yaptığı, bu yüzden de boş yer bulmanın son derece güç olduğu, yemekleri fena olmayan, hayvani yataklara sahip, havalandırması da bir o kadar kötü olan, yepyeni, her daim-her şekilde otoparkı ücretli olan oteldir.

anadolu yakasının otel açığı ihtiyacını en açık bir şekilde ortaya koyar.

(bkz: marriott carrefour'un ötesinde)
  • manzarası süper olan otel. kozyatağı carrefour'un hemen arkasındaki "meyve ve sebze hali"ne bakmakta. arazi kime aitti bilmiyorum ama oteli yapan şirkete de herhalde yıllardan beri süregelen "kalkacak o hâl oradan yakında" geyiğini yaptılar. ilginçtir, yaklaşık 17-18 yıldan beri aynı çevrede yaşamaktayım; bazı evler yıkıldı, yerine yeni binalar yapıldı, boş arazilere koca şirketleri diktiler. carrefour yapıldı, estonlar, aynı şekilde marriot otel yapıldı falan. yanına da residence dikiyorlar. ama hâl ben kendimi bildim bileli hep orada. herhangi bir girişim de yok kaldırmaya yönelik. bölgenin gelişimini ve trafiğini feci halde aksatıyor. gene başka yere taşınacak deniyor şu sıralar, bakalım. otelin yanında görüntü kirliğinden başka bir şey yaptığı yok. eğer kalkarsa otel için çok yararlı olacaktır ama kanımca sabiha gökçen'e yakın bile olsa burası kalkmadığı sürece otelin konumu iyi değil.
  • inşaatına büyükhanlı park otel olarak başlanmış olan ve marriott asia'nın büyük ihtimalle piyasaya hızlı, emniyetli ve düşük yatırım maliyetiyle girmek adına büyükhanlı kardeşler a.ş.'ye ortaklık teklif ettiğini ve inşaatın başlama tarihiyle marriott asia'nın türkiye'ye yatırım için gelme tarihinin birbirine çok yakın olmasından dolayı zamanlamanın cuk oturduğunu düşündüğüm otel.

önünde bulunan "erenköy sebze-meyve hali"nin kaldırılmasından sonra manzarasının daha iyi olacağı da aşikardır.