şükela:  tümü | bugün
  • kanyonun içinda açılacak spor merkezinin adı.
    sloganlarını da yazalım tam olsun: no fun-no gain
  • iş risk sermayesiyle kurulmuş olan, cinebonus macka ve kanyon sinemaları, nupera , numnum'ın sahibi, burc beachin işletmecisi olan mars entertainment group'un son iştiraki.
  • insanin aklindan spora yazilmak gecmezken ufacik nuanslarla bir anda aklini celiverebilen bir yermis burasi. bir kere kanyon'un icinde olmasi ulasim acisindan buyuk kolaylik sagliyor benim gibi metrospektif bunyelere. referansla ye alimi yapmalari ve zannedersem 1000 uye civarinda bir sure alima ara vermeleri, yarin obur gun gittiginizde sira beklemeyeceginiz garantisini veriyor. icerisi tertemiz, mis gibi kokuyor, mimari cok acaip; hem salonlar birbirine yakin hem de yeterli mesafe var aralarinda. yeni oldugundan kelli butun alet edevat son teknoloji ayrica kolayliklar son detayina kadar dusunulmus. uye oldugunuz takdirde otoparkta aracinizi 3 saat ucretsiz birakabiliyorsunuz, dolaplar icin asma kilit tasimaniza gerek yok dijital sistem getirilmis. ilk uye oldugunuzda 45 dakikalik bir degerlendirmeye tabi tutuluyorsunuz, diyetisyenler programinizi yaziyor, antrenorler isteginiz dogrultusunda programinizi yapip 8 haftada bir yeni bir degerlendirmeye tabi tutuyorlar. saglik problemleriniz varsa doktorunuzla koordine bir halde size en uygun secenegi sunmaya calisiyorlar.

artik yeni jenerasyon butun spor salonlarinda boyle secenekler oldugunu biliyorum da sanirim burasi yeni oldugu icin ekstra titizler. icerideki calisan insanlarin hepsinin guzel olmasi da baska bir arti. mayadrom gibi etiler piyasasinin trend duragi haline gelmemis. ama herseyden ote beni benden alan bir "an" vardi ki, ski snowboard tabelasini gordugum iste o an... anlam veremeden bon bon tabelaya bakarken terasa cikmamla birlikte, belki de hayatimda gordugum en garip duzenekle karsilastim. terasta onu acik ve tek kelimeyle enfes bir levent manzarasina bakan, kosu bandi mantalitesiyle calisan ve ayni o sekilde hizi ayarlanabilen bir egimde, beyaz imitasyon pist gibi kayak ya da snowboard yapabilyorsunuz. hemde hakiki snowboard malzemeleriyle. simdi dusunuyorum fena mi olur soyle t-shirtle, sortla televizyonda izledigimiz gibi snowboard yapabilsek...

ohalardan bir demet.
  • istanbulun ortasinda kosu bandi modunda da olsa kayak yapmanizi saglayabilen şık bir mekan..
    ayrica asagi kattaki cafesinin guzel koltuklarinda oturarak spor yaparken harcadiginiz tum kalorileri geri alasiniz geliyor..
  • yeryüzündeki cennet simülasyonu. netekim her köşede öbek öbek nuriler.
  • fiyatı emsallerine kıyasla nispeten daha ekonomik olan spor salonu. (2-3 hafta önce 1800 dolar civarı bir fiyat verdiler) sınırsız üyelik fiyatı bu bahsettigim hem de (ama yanlıs hatırlamıyorsam sınırlı üyelik diye birşey yoktu mars'ta, net hatırlayamadım..). essporto'da aynı paket 2.600 dolarken; hillside'da 1.800 dolar civarında. son bir ay içinde gezdigim 4. spor salonu mars ve pazarlaması bile digerleriyle kıyaslanamaz. diger spor salonlarına bok atmayan tek klup (özetle). essporto hillside'a; hillside mars'a bok atıp durdu tüm görüşme süresince. maslak princess (sheraton)'daki h club zaten ezik bir klup;kimseye bok atacak kadar kapsamlı bilgisi bile yok (orayı direk es geciyorum)..

sonuc olarak; cok nezih, temiz ve hos bir mekan.

(ilk izlenimim bunlar)
  • istanbul'daki yağış dolayısı ile su basmış olan ve birkaç gün kapalı kalacak olan "lüks" spor salonu.
  • istanbuldaki yağış dolayısıyla sadece 1 gün tedbir amaçlı hizmet verememiş ama şu anda açık olan gayet "lüks" spor salonu. *
  • kanyon'dan sonra g-mall ve panora subeleri de yakinda aciliyormus.