şükela:  tümü | bugün
 • ------başlığı açan kaçmış bu da bana kalmış-------

  fazıl hüsnü dağlarca'nın "kayıp şehir atlantis" kitabında yazdığı üzere atlantis, ufolar, koca ayak yeti, loch ness canavarı, mars burcu bilimsel metotlarla açıklanmıştır. dileyen oradan bakar gerçekleri öğrenir.

  şimdi durduk yere size açıklama mı yapacağız. orada var işte gerçekler. okuyun öğrenin.

  çok da güzel anlatmış adam hem.

  bilim zaten böyle bir şey, aksi görüşte olanlara dayıyorsun kitabı, veriyorsun adresi gidip okuyor. öyle makaleyle, belgeselle bilim mi konuşulur.

  koskoca mitoloji, yıldızları bildiği objelere, hayvanlara benzeterek isimler vermiş, onların milyonlarca ışık yılı uzaktan karakterimiz üzerinde yaptığı etkiyi keşfetmiş hala bir beğenmemezlik, bir saldırı çabası.

  akrep burcu mesela,
  akrep burcunun gezegeni plüton cüce gezegen sınıfına dahil edilince astroloji iliminin yüce savunucuları nasıl da siklemediler konuyu değil mi?
  1700 km çaplı plüton karakter üzerinde çok etkili iken, satürn'ün 5150km çaplı uydusu titan mesela tamamen vasıfsızdır. üstelik titan bize plüton'dan çok daha yakın. ama yine de mitoloji ne diyorsa doğrudur, koskoca astroloji yalan söyleyecek değil ya.

  dünyanın doğal salınımı nedeniyle günümüzde, astrolojinin altın çağını yaşadığı 2000 yıl öncesine göre, güneş aynı burçlara doğmuyor. yani burçlar sürekli kayıyor. ancak astroloji seven inanılmaz yetenekli bilim insanları bunu da pek siklemiyorlar. olur öyle diyorlar. biz onu düzeltiyoruz diyorlar.
  evren genişliyor kütle evrenin uç noktalarına doğru yayılıyor diyorsun mesela, o kadar kusur kadı kızında da olur diyorlar. suyu bulandırmayın diyorlar.

  kıçımızın dibindeki ay her yıl dünyadan 4cm uzaklaşıyor. 2000 yılda ay takvimi yarağı yedi, amı götü dağıttı ama ne hikmetse etkisi üstün astroloji uzmanlarının açıklamalarına göre aynen duruyor. mübarek uzay bilimi değil, kutsal kitap gibi granit yazıt gibi aynen duruyor. on dolarlık uzay programlarının çıktılarıyla yıldız haritası falı bakan bu bilim insanların altından astronomi datalarını çekince geriye çöp suyu gibi bir bulamaç kalıyor.

  asteroit kuşağı var mesela bildiğin zebellah gibi tüm güneş sistemini çevreliyor. hani evrendeki bir şey insanın karakteri, kaderi üzerine etki yapacak olsa en ön sırada bu kuşağın gelmesi lazım. ama astrolog rezzan'ın bundan haberi bile yok. satürn'le jüpiter gözüne büyük gözüktüğü için o onu biliyor. halbuki onlar gaz devleri hidrojen ve helyumdan oluşan uçan balonlar ama etkiliyor işte insanı demek ki.

  nasıl oluyor bu işler neye göre etkiliyor diyorsun mesela. "o ona enerji verecak ki, gidecak" diyor.
  kaynak soruyorsun "ünlü fizikçi nurullah diye bir adam var bizim halaoğlu o raporunda yazmış" diyor.
  güncel deney, makale, araştırma soruyorsun "var ama şu an yanımda yok" diyor

  ama illa doğrdur tabi yoksa bunca insan malın önde gideni olacak değil.
  elbet vardır bir bildikleri.

  mars burcu mesela en güzel burç,
  uğurlu sayısı 7,
  taşı opal,
  arabası opel corsa,
  rengi yeşil,
  motoru 1.6 gti dizel.
 • kimi coğrafyalarda burçlara inanan insanın cehaletine tahammül edememek çemkirmek olarak algılanabilir. mars burcu mesela kesin gerçektir. vardır öyle bir burç. mensupları çiğ çiğ demir madeni kemirmeyi severler.

  ben mesela terazi burcuyum.
  onun üzerinden konuşmak istiyorum biraz.
  terazi burcu libra takım yıldızından adını alıyor. bu takımyıldızın en önemli yıldızları alpha librae ve beta librae

  alpha librae bizim güneşimizden 77 ışık yılı uzakta
  beta librae bizim güneşimizden 187 ışık yılı uzakta

  yani aslına bakarsanız alpha librae bize beta librae'ye olduğundan daha yakın. bunları takımyıldız olarak sınıflandıran mitolojik atalarımız açısal olarak yedikleri haltın farkında bile değillerdi. evrenin başka bir açısından bakan bir insan bizim güneşimiz ile alpha librae yıldızını armut takımyıldızı adı altında rahatlıkla toplayabilirdi. he buna rağmen teraziye benzediği için adaletin sembolü olan bu burç kesinlikle bilimseldir. etkisi tartışılmazdır.

  aksini iddia edenler çemkirme meraklısı bilim karşıtı yobazdırlar o ayrı.

  öte yandan terazi takımyıldızının asil üyeleri burç olarak karakter üzerinde etkiliyken bizden sadece 4,5 ışık yılı uzaktaki alfa centauri yıldız sistemi pek bir etki yaratmaz. alfa centauri a ve alfa centauri b yıldızları insana hiç bulaşmadan birbiri etrafında dönüp durmaktadırlar.
 • kişinin savaşma şeklini anlatır. nasıl mücadele eder? nasıl harekete geçer? nasıl başlatır?

  (bkz: mars burcu koç)
  (bkz: mars burcu boğa)
  (bkz: mars burcu ikizler)
  (bkz: mars burcu yengeç)
  (bkz: mars burcu aslan)
  (bkz: mars burcu başak)
  (bkz: mars burcu terazi)
  (bkz: mars burcu akrep)
  (bkz: mars burcu yay)
  (bkz: mars burcu oğlak)
  (bkz: mars burcu kova)
  (bkz: mars burcu balık)