şükela:  tümü | bugün
  • ankara' da konumlanmış olan ve dünya standartlarındaki kayıt ekipmanlarıyla gerçekten göz dolduran, çok kaliteli kayıtlar, mix ve mastering yapılan stüdyo. a stüdyosu * ve b stüdyosu * olmak üzere 2 farklı stüdyo bulunmaktadır içerisinde.

http://www.marsyapim.com/ adresinden stüdyo ve stüdyodaki ekipmanlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

metropolis, gece gece, sürgün, tushe, pilli bebek, gece, origam, dreamtone, ominious grief gibi grupların kayıt ve prova yaptığı stüdyodur kendileri aynı zamanda.
  • "mars yapim derken göz çıkarmak: gaza gelip zarları öyle fırlatırsan kaşa da gelir göte de maazalah."
    tavladan anlamaz songül abla. 2007
  • web sitesindeki "hakkımızda" yazısını çok yakın bir arkadaşım can yoldaşım araf'ın gitaristi mehmet pozamın güncellediği studyo. bence her müzisyenin muhakka okuması gereken mükemmel tespitler :

editör gözüyle;

bir sürü web sitesinde birbirinin aynı “hakkımızda” yazıları, yazanın ilkokul terk, okuyanın da bir daha böyle yazılar okumayacağına söz verdiği yerlerdir. hemen her yazı, ne kadar farklı bir o kadar da tatlı olduklarını bağıra çağıra yazdıkları, sürü sepet anlatım hatasının fütursuzca denendiği bir laboratuvar gibidir.
    neyse!
    aksi, ukala, kibirli, benbilirimci, egosantrik ve birazda müzikten anladığını söyleyen insanların bulunduğu; genelde yeraltında havasız, ışıksız, osuruk, ter ve tükürük kokan yerlerdir stüdyolar. bazen orada bulunmak bir yana mümkünse o anda havuzda kız arkadaşınızla içkinizi yudumlamak isteyeceğiniz ya da ödevlerimi yapmam lazım diyeceğiniz kadar nefret-garabet yerlerdir stüdyolar.
    işte uğur ve atalay ile tam da bu şartlarda tanıştım-aklımda bir üstteki paragraf ile. sonra önyargının cehalet, cehaletin de mutluluk olduğunu hissettim tüm hücrelerimle beraber:) anlayana süper keyifli ikili. laurel’i olmayan iki tane oliver hardy var karşınızda hatta hardy çarpı on iki. laurel’i yemişler:)
    şaka bir yana gerçekten olmuş adamlar bir sürüsü gibi ham değiller, sakın dış görünüşlerine aldanmayın ya da aldanın izlemesi çok keyifli oluyor:) müthiş bir aşkla, büyük bir saygı ile işlerini yapan insanların arasında buldum kendimi. eleştirirken bile eleştiriye açık, küfür ederken bile saygılı adamlarmış meğer bu marslılar. belki gezegenin etkisi ile biraz saldırganlar ama tamamen sizin için, bunu sonra anlıyor insan. ne istediğinizi nasıl bir şeye ihtiyacınız olduğunu siz kadar sorgulayan belki sizden daha titiz insanlar.
    tanıdığım müzisyenlerin %87,42’si tembeldir, %21’ i feci kabiliyetli ama odaklanma sorunu yaşar, %43,2’si keşke evde dexter seyretsem dedirtecek kadar insanı müzikten soğutan kabiliyete sahiptir, %73’ü egosantriktir, ama tamamı bebe gibi davranmaktadır; akılları teller, ziller arasında eriyip gitmiştir. işte böyle insanlarla çalışmak herkesin harcı değildir. hele ki, kayıt denilen dünyevi cehennem ise müzisyenlerin er meydanıdır. çoğu ya burada bırakır ya da biraz daha ilerler, kimi zaten bunla yaşamaya başlar. ancak küçükken ayna karşısında eline fırçayı alıp şarkı söylememiş insansı yaratık kayıta girinceye kadar kendisini ferdi merkür zanneder. ama merkür ile mars ters açı yapmaya başlayınca olayın şirazesi kayar. bazıları da keçiboynuzu gibidir; üç gram bal yiyeceğim diye sekiz kilo tahta kemirmek zorunda kalırsınız, adam bir şey çalacak bir iki nota basacak diye iki gün o kayıt masasının başında kıçınız tava gibi dümdüz olur. bazıları abi olmuşlardır ki zaten onlarla sosyal olarak da görüşmek istersiniz.
    fazla uzatmadan klişe kullanmamaya çalıştığım iki mars bir oyun isimli zeka dolu yazıma son veriyorum.
    eğer olmuşsanız keyifli hamsanız çok tehlikeli bir yer mars-kızıl gezegen hayıııııııııırrrrrrrrrrrrrrrrrrr:)
    sevgiler,

editörinzi bitte ja schnell ich werde kommen
  • marsyapim.net oyunculuk cast işiyle uğraşan 4. levent’deki firma ile bir görüşmem oldu. kayıt ücreti almıyoruz ancak fotoğraf çekimi için 100 tl istiyoruz dediler.

böyle bir saçmalık olabilir mi ? iş için size gelmiş insana sizin para vermeniz beklenirken siz para istiyorsunuz. klasik sizi dataya alıyoruz işimize yararsanız arıyoruz. bıdı bıdı bıdııı. valla ülke öyle bir hale geldi ki herkes birbirine geçirmeye çalışıyor. umarım bu tip yerlere para kaptıranlar yoktur.
  • insanların heveslerinden istifade ederek gelir elde etmek üzerine kurulmuş olduğunu düşündüğüm oyunculuk ajanslarından biri.

fotoğraf çekimi için hiç de az olmayan bir ücret talep ettiler, daha sonra deneme çekimine çağrıldım. küçük bir repliği sıram gelene kadar ezberledim ve çalıştım, performansım sonrasında beni gayet yetenekli bulduklarını söylediler. birkaç hafta sonra onlardan yeniden telefon aldım, beni ofislerine bekliyorlardı, heyecanlanmıştım biraz, bir projede bana yer verecekler diye hayal ederek ve umarak gittim. meğersem bu sefer oyunculuk eğitimi satışı yapmak için beni ayaklarına çağırmışlar. eğitim ücreti için 1.500 tl talep ettiler. bu eğitimi almayı reddettim, aradan aylar geçti ses seda yok.

bir projede yer almak için oyunculuk eğitimi alınması mı gerekiyor, eğer öyleyse bunu en başından neden söylemiyorsunuz?

bir projede yer almak için oyunculuk eğitimi almam gerekmiyorsa beni yetenekli bulmanıza rağmen niçin herhangi bir projede rol almam için bunca aydır beni aramadınız?

bundan sonra tüm ajanslara temkinli yaklaşıyorum. böyle yerlere güvenip paranızı kaptırmamanızı tavsiye ederim.