şükela:  tümü | bugün
30 entry daha
  • netflix yapımı ilk fransız dizisi. dizide fransa'ya dair her şey var. kaçak göçmen, mal satan araplar, onların ortamları, mafya, futbol, fransız siyaseti, aşk ve entrika. türk dizilerine aşırı benziyor. hep aynı karakterlerin hikayelerini izliyorsunuz. aniden islam terörü karşınıza çıkıyor, ne alaka nasıl planlandı sonra noldu falan yok her şey havada ve ana karakterlerden birine ucu muhakkak değiyor. olay yerleri de hep aynı. marsilya'ya üç gün konakladım, yemin ederim çoğu mekanı tanıyorum. böyle saçmalık mı olur aq.

dizinin en iyisi tabii ki marsilya'nın yirmi yıllık belediye başkanını canlandıran gérard depardieu. en itici karakter ise açık ara lucas bares karakteri. genç, yakışıklı, seksi, sigara tiryakisi bi adam oynatalım kesin tutar demişler ama tam bi iticilik abidesi. gözlerini kısıp sessiz konuşuyor ya, ekranı kırasım geliyor aq. bulabildiği her ortamda, kadın ayırt etmeksizin herkesle sevişebilme potansiyeli var ayrıca. hayır yani herif seks makinesi olsa yine sineye çekeriz de partnerine masturbasyon yaparak boşaltmaya çalışan bi karakter yaratmışlar. bok gibi.

dizi aslında ikinci sezonda final yapmıyor, üçüncü sezon iptal edildiği için yarım kalmış oluyor. bu yüzden hevesimiz kursağımızda kaldı, kötü oldu. üzüldük.

ayrıca dil geliştirmek isteyenler için not: bunun yerine family business'i tercih edebilirsiniz. ben konuşmaları beğenmedim. politik bi dizi olduğundan dolayı sanırım, hep resmi ve uzun tirad hiç yok.
  • şehir merkezi eh
    çevresi çiçektir