şükela:  tümü | bugün
  • kulaklıktan anlamayan biri olarak takip ettiğim kadarıyla ağır başarısız bir moda ürünü satışı olarak gösterilen marshall major'ın çok daha iyi bir versiyonu olarak her türlü müziğe audiophile seviyesinde olmadan uyumlu bir kulaklık.

tarz olarak da çok daha iyi bir hale gelmiş bir önceki versiyonundan. 100 dolar sınırında alınabilecek en iyi kulaklıklardan gözüyle bakılıyor. aylardır yurtdışından gelen arkadaşlarıma getirtmeye çalışıyordum çünkü türkiye'de yoktu. en sonunda ben gittim yurtdışından aldım. (yok yahu sırf kulaklık almak için gitmiş olsam gidip 100 dolarlık major ii falan almam)

d&r mağazalarına da giriş bu aralar gelecekti. fiyatı ne kadar olur bilemem elbet. ancak bir önceki modeli 340 lira gibi bir fiyata satılıyordu. bunun da o civarda gezeceğini kestirmek mümkün.

ben çok memnunum aldığıma. hem tarz hem performans olarak sınıfının iyilerinden denen bir kulaklık sonuçta.
  • yorumlari ilkinin aksine bayagi olumlu gelen kulaklik. ilk versiyonun boguk tizleri ve cansiz baslarinin yerine daha dengeli ve daha ergonomik oldugunu belirtmis her deneyen. ilkini dahi severek kullanan ben en yakin zamanda bir adet satin alip eskiyi kardesime vererek emekli etmeyi dusunuyorum bu aralar. ama marshall'in sitesinden almaya gotum yemedi, d&r'da henuz getirmemis. beklemedeyiz bakalim.

sonralari gelen not: kulakligimi aldim, kendi siteleri fedex'le anlasmis, 125 eur gibi bi ucrete patladi kulaklik bana toplamda. kulaklik tam fiyatinin kulakligi gibi simdilik, ne eksik, ne fazla. bi burn-in edelim bakalim, belki toparlanir.

tizler kanimca cok silik, rock genre'si icin bile cok sonuk kaliyor. baslar ve midler oldukca iyi ve doyurucu. spektrumun genisligi de doyurucu. empedansi biraz yuksek oldugundan yuksek ses seviyelerine cep telefonuyla cikilamiyor. ama yeterli yerde duruyor diyebilirm ses basinci icin.

ses yalitimi ilginc derecede cok cok iyi, kulaginiza takar takmaz nerdeyse bir basinc farki yasiyorsunuz, anlamadim nasil yapmislar bunu. rahatligi ve gorunusu zaten tartismasiz oldugu konular.

ancak en buyuk eksisi cok yuksek ses seviyelerinde detaylarin yok olmasi, orta seviye seslerde cok cok kaliteli bir ses aliyorsunuz ancak ses seviyesi yukselince detaylar sikismaya basliyor. tiz de daha once bahsettigim gibi sonuk oldugundan bu duruma yardimci olamiyor.

dedigim gibi, burn-in olmamis haliyle bile parasini hakeden bir kulaklik, eger tizler canlanirsa bomba olur, canlanmazsa da cok sorun degil gibi.
  • yıllarca sennheiser kullanmış ve ayda bir kulaklık bozan biri olarak şimdiye kadar kullandığım performans/fiyat oranı en yüksek kulaklık olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim marshall güzelliği. 2014'ün son aylarında aldığım, gece gündüz -hatta uyurken bile- yanımdan ayırmadığım ve benden çok müzik dinlemiş emektar marshall major pitch black'im bir iki aydır dökülüyordu, geçen hafta paramparça oldu ve ben yeni kulaklık arayışına girmedim bile. ilk versiyonuna göre oldukça geliştirilmiş, ses yalıtımı bin kat daha iyi, öyle ki son ses dinlediğinizde kulak zarınız patlama noktasına gelebiliyor. kulaklık boyunu ayarlamanızı sağlayan kısmı daha düzgün, diğeri takıp çıkarırken saçlarımı koparıyordu, bunda öyle bir sorun yaşamadım neyse ki. * ayrıca brown rengini tavsiye ederim, son derece retro ve hoş bir görüntüsü var.

kamu spotu: kullanırken sivri detayları olan küpe takmayın, padleri mahvoluyor çünkü.
  • an itibariyle hepsiburada.com'da 269 tl'ye kampanyada olan kulaklık.
  • ilk 10 gün kulak ağrısı yaptığı doğru olan kulaklık. sonra geçiyor tabii. padleri deri olduğu için spor anında aşırı terletiyor. sporda kullanılmaması tavsiye olunur.

dizayn olarak major i modelinin gerisinde kaldığını düşünüyorum. marshall abinin imzası kaldırılmış renk olaraksa sadeliğe gidilmiş. ben pitch black aldım, kahveyi beğenen de çok.

ses kalitesine gelince dinlediğiniz müzik tarzı burada çok fark ettiriyor diyebilirim. blues, rock dinleyen biri olarak beklediğim müzik detaylarını buldum kesinlikle. elektro gitar sesini daha güzel veren bir kulaklığı kullanmadım henüz. bass konusundaysa vasat diyebilirim. dubstep'çi tayfaya önerilmez.
  • kulaklık pedlerini kafa bölümüyle birleştiren yerdeki klipslerden bir tanesi kırıldığı için 1 aydır müzik dinlemiyorum resmen. dışarı çıktığımda müziği kulaklığımla dinlerken dünyayı daha güzel bir yer olarak hayal etmeyi de bıraktım. o plastik klipsi nerede ve nasıl yaptıracağımı da bilmiyorum. geçen yıl bu zamanlarda fransa'dan almıştım, garantisi falan da yok haliyle.
  • benim evcil kendisine aldı geçen aylarda.

amazon'daki yorumlara falan bakmış. aralarda "menteşeleri çok kolay kırılıyor" yazıyor. "hayvanlara bak, elinin ayarı yok kulaklığa bok atmışlar" diyip sipariş verdi, mal çünkü. geldikten sonra haftalar içinde kırıldı. sonra aylar süren bir garanti süreci içerisinde değiştirdiler, yenisi de kırıldı, detayı burada: #58735607

hepsiburada üzerinden aldığı için oraya yorum yazmış özeti "dinleyebilseydim güzel kulaklıktı ama tek parça kalamıyor" olan, 2 yıldız vermiş, o da yayınlanmamış.

o yüzden, madem hiçbir yerde yazılı değil türkçe kaynaklarda, müşteri kaybetmemek için de yazmıyorlar mıdır nedir aracı kurumlar, tahmin yürütmeye gerek kalmasın, burada dursun:

1) marshall major ii kulaklıklarının malzeme kalitesi bok gibi.
    2) kafanıza takarken çıt diye atıp elinizde kalana kadar güzel müzik dinleniyor, o ayrı.
    3) evcil'in marshall major'unun menteşeleri şuan epoksi ile yapıştırıldı. biri kırıldığında yapıştırmıştı, bir hafta sonra diğeri de kırıldı. katlanabilir özelliğini en fazla bir ay içerisinde kaybedeceğinizi varsayın.
    4) hepsiburada'da falan okuduğunuz yorumlar bütün yorumlar değil, açın amazon'dan, ebay'den falan okuyun.
    5) hepsiburada garanti için zuhal'e gönderiyor, zuhal'e mail atarsanız cevap da vermiyor.
    bonus) evcil iş için amerika'ya gitti geçen haftalarda, memorial day indirimine denk gelmiş, 240 lira karşılığı beats solo 2 aldı, siz sağ o selamet.
  • bugun d&r da görüp deneyip dibimin düştüğü ama yorumlardan sonra caydığım kulaklık her güzel şey gibi narin ve sonu belli.senheisere devam.
  • yaklaşık 2 aydır kullandığım ve sesine hasta olduğum kulaklık modeli. rock ve metal ağırlıklı müzikler için daha uygun gibi. sennheiser'in daha pahallı modellerinden daha iyi ses veriyor diyebilirim.