şükela:  tümü | bugün
  • marshall'ın on ear bluetooth kulaklığı.

major ii'deki kronik plastik sorunu, metal malzeme kullanılarak aşılmış. kablosuz dinlemede devasa ses kayıpları yaşanmıyor. 30 saatten fazla kablosuz müzik dinlenebiliyor ve bağlantı esnasında herhangi bir gecikme yaşanmıyor. uzun süreli kullanımlarda kulak sıkıştırması ve baş ağrısı yapmıyor. ses yalıtımı iyi sayılır, kendi kalp atışınızı duyabiliyorsunuz o derece. kendi sesinizi videolardan vesaire duyduğunuz zamanki etkiyi kulaklık kulağınızda takılıyken konuştuğunuzda da yaşıyorsunuz. kablo takılıyken telefon görüşmeleri son derece iyi ancak kablosuz kullanımda verimli olduğu söylenemez. kabloda yalnızca bir fonksiyon tuşu yer alıyor bu da müziği durdurup devam ettirmeye yarıyor. ses arttırma/kısma tuşları bulunmuyor ancak bluetooth ile kullanımda sol kulak üstünde yer alan 5 yönlü bir kontrol butonu ile birçok şey yapılabiliyor. ses arttırma/kısma, bir önceki/sonraki şarkıya geçme, müziği durdurma/devam ettirme işlevleri gerçekleştirilebiliyor.

ürünün en büyük sıkıntısı kulak üstü olmasına rağmen görece büyük olmasından dolayı beraberinde gözlük kullanmanın zor olması. gözlüğün kulak üstüne gelen kısmına uyguladığı baskı bir süre sonra ağrı yapabiliyor.

bir diğer karşılaştığım problem ise telefondaki güç tüketimi. iphone se kullanıyorum ve öncesinde apple'ın earpods'u ile müzik dinliyordum. o kulaklık ile ortalama 6 buçuk saat kullanım süresi alıyorken marshall mid ile birlikte kullanım süresi 5 saat civarına düştü. bunda ios 10.3 ile birlikte dosya sisteminin değişmesinin veya genel olarak güncelleştirmelerin etkisi var mıdır bilmiyorum ancak uzun vadede daha iyi anlayacağım. powerbank ile vesaire gezdiğim için çok sorun etmiyorum bunu şimdilik.

7 nisan 2017 itibariyle 1 euro 3,96 lira. ürün marshall'ın sitesinde 199 euro satış fiyatına sahip ancak idefix, d&r gibi sitelerde 590 ila 600 liraya bulunabiliyor. önceki sipariş partilerinde geldiğinden kur farkı yansımamış görünüyor. güncel fiyatlandırmalarda kâr payıydı vergisiydi bin liraları bulacak gibi görünüyor. almak isteyenlerin elini çabuk tutmasını öneririm.
  • marshall major'ı 6.5 sene kullandıktan sonra 1.5 senedir sahip olduğum kulaklık.

bu alet daha piyasada yokken marshall major 2 bluetooth'a yükselmiştim ama yabancı web sitelerinde plastik menteşelerin çok çabuk kırıldığını görüp başka kulaklık bakmaya başlamıştım... derken imdadıma yetişti.

1 sene oldu alalı. tecrübelerim şöyle:

+ bas/tiz dengesi çok iyi.
    + piyasadaki en yüksek sese sahip kulaklıklardan biri.
    + ses yükseldikçe kalitede bozulma çok çok az yaşanıyor. (kaynağına bağlı olarak)
    + malzemeler gerçekten kaliteli. (menteşeler kalın metal)
    + katlanabiliyor.
    + ofiste sürekli bilgisayara bluetooth'la bağlı, ortalama kullanımla 1,5-2 haftada 1 şarja takıyorum!
    + kısa sürede şarj oluyor.

- bluetooth ile bağlandığı cihazda şarj oranını göstermiyor.
    - belli bir süre kullanımdan sonra kafayı sıkmaya başlıyor.

fiyatı 700 tl'den 800 tl'ye çıkmış d&r'larda.
    30 ağustos 2018 fiyatı 1290 tl.

rakip!
    marka olarak pek sevmesem de benzer ses yüksekliği ve kalitesi olarak son zamanlarda deneyip harika bulduğum ve satın almaya değeceğini düşündüğüm tek beats kulaklığı: beats studio3 wireless

edit: fiyat.