şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: gagarin mars komünü-1)

edit: bir dakika bir dakika, ben espri olsun diye açmadım ki. başlığın altı saçma sapan komik bile olmayan kelime oyunları ile dolmuş. abd gitmeden evvel yıkılacak bir devlet zaten. komünistler gidecekler ve orada da bir komünal yaşantı kuracaklar ve kurdukları bu yerleşime yuri gagarin'i yad etmek için gagarin komünü-1 ismini vereceklerdir.
  • müsaadenizle ağaoğlu my mars esprisini yapıp, doğada çözümlenmek üzere toprağa karışıyorum.

kaçtım ben hadi. komik erkek seven seqsi qıslar eqlesin xd
  • marsville.
    dünyanın merkezine sadece 55.000.000 km.
  • (bkz: damarsız)
  • bağcılar. uzaylı muzaylı varsa korkup giremesin içeri.
  • mecidiyeköy olsun.akşam trafiği ile boguşsun pezevenkler.
  • mars'taki yerleşim hakkında açılan her başlık bir trol başlığıdır. abd emperyalistlerine hizmet ediyordur. mars'ta koloni veya yerleşim kurmak şu anda hatta öngörülebilir bir gelecekte mümkün değildir.
    insanoğlu'nun daha ay'a dahi ayak basamadığı bir zamanda yaşıyoruz. hatta dünya alçak yörüngesinin ötesine bile gidemedik. ne mars'ı? ne yerleşimi?
    aynı hollywood teknolojisiyle dünya'da çekilen sahte ay'a ayak basılması film gibi bu başlık da abd'nin algı yönetimi projesi çerçevesinde yapılan aldatmacalardır.
    sanki mars'a gildilmesi, yerleşim kurulması mümkünmüş, abd'nin teknolojisi çok ileriymiş gibi bir algı yaratılıyor. gerçek ise abd onlarca yıllardır uğraşmasına bırakın ay'a gitmeyi dünya manyetik alanının ötesine insan gönderemiyor çünkü çok çok zor.
    insanoğlu dünya'da evrimleşti. biz bu gezegenin canlılarıyız. bu gezegenin dışında bize hayat şansı yok. başka gezegende yaşayabilmemiz için gereken teknolojik ilerleme çılgın yüksek seviyededir. en az onlarca hatta yüzlerce yıl boyunca yapılabilecek ilerlemelerle belki mümkün olur. şimdiden ön görmek mümkün değildir.
    ancak bilimkurgu hayalperestleri aksine inanır. onlar zaten ışınlanmaya falan da inanıyorlar.
  • new earth

(bkz: new york)
    (bkz: new amsterdam)
    (bkz: yeni bosna)
  • (bkz: konya)