şükela:  tümü | bugün
  • amicus meus. bir süre öncesine kadar sadece bir flütçüydü benim için, kitaplardan tanıdığım. nam-ı müstear olarak rastladığımda da şaşırdığımı ifade etmeliyim. bana sürekli niye yazdığımı anımsatıyor, arada sırada gönderdiği, gözlerimi yaşartan, mesajları ile şevklendiriyor. bunun yüzünden kendime çekidüzen vermekten kolit oldum galiba, tazminat davası da açamam, malum volenti non fit injuria. dükkân senin, haberin ola...
    (bkz: im omnia paratus)
  • tek bir mesajı ile beni benden alan şahıs. adeta gizli hedefimi anlamış uzaktaki bir dost. yazıyor olmamın belki de en önemli sebebi, kısa süren çaylaklığını üzerinden atabilmek için, bir ziyafet sunmuş gözlerimizin önünde. kim duya ki, hadi ondan geçtim, kim anlaya ki...
  • (bkz: marsias)
  • apollo reis bu abimizle freestyle kapışmaya girmiş, tabi marsyas abimiz bugünkü kavalın, neyin atası sayılan düdüğüyle çılgın halkı coşturmuş. marsyas abimizin ahbabı midas kardeş dostundan yana oy kullanınca apollo bunun kulaklarını 'iyi duymuyor' diyerekten büyütmüş. marsyas abimizi de davula gerdirmiş. midas'ın kulaklarının müsebbibi marsyas abimizmiş.
  • yunan mitolojisinde, phrygiasatyr marsyas kavalı* icat etmiş, tanrı apollon'dan daha iyi (kaval) çalmakla övünmüş. apollon kitarayla, marsyas kavalla yarışmaya* girişmişler, marsyas yenilmiş. apollon ceza olarak onu bir çam ağacına bağlayıp derisini yüzmüş*. daha sonra affedip (?) marsyas adlı çine çayı'na dönüştürmüş. marsias da deniyor.

(bkz: silen/@ibisile)
    (bkz: çine çayı/@ibisile)
  • peşine afyon'lu çocukları takmış da yürüyormuş bu fareli köy kavalcısı! onlara taraf de haidouks kardeşliği öğretiyormuş. öyle bir müstesna öğretmen kişi işte; çok da dost bir kişi.
  • hem dersim dağlarının üzerinde bitivermiş yepyeni bir yıldız, hem kepçelerin, buldozerlerin, çöp kamyonlarının omzu bin yıldızlı komutanı! ben de pekiyimi yıldızlı veriveriyorum o kepçenin kepçesi dolusu, ama benimki haydut yıldızı.
  • ölüm maçı yazısıyla benim demiş, dedirtmiştir. şu yedi tepeli şehrimde görememenin dokunduğu insanlardan. "fizculthurra!" üstadım. sadece saygı...