şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: erdoğan'ın sözleri eğitimin temellerine gayet uygun. insan yaşadığı bir olayı daha iyi öğrenir kavrar. yani görülen bir olay duyulan olaydan daha kalıcı etki bırakır. cumhurbaşkanı iki olayı karşılaştırmıyor, bir durum tespiti yapıyor. gelelim maddelere:

1- kurtuluş savaşında hiçbir önder, terlik giyip radyo başında çay içerek savaşı takip etmedi.

2- tüm atatürkçü hatta kemalist subaylar dahi 15 temmuz gerçek bir felaketti diyor. sincap reis ve etrafındaki kripto fetöcü tayfasının yalanları çarpıtmaları milleti ikna etmiyor.( gezizekalılar ve sözlükteki kripto fetöcü tayfası değerlendirme dışı.)

3- 15 temmuz'da dayak yiyenler türk askeri değildi. orduya sızmış, türk milletine kurşun sıkan ülkemizi bombalayan hain çetesiydi.

4- 15 temmuz'da bir şüpheli ölüm iddiası var. o da köprüde sivillere ateş açan vatan hainlerinin içinde yer alan biri. 250 şehidi görmeyen ülkenin başına gelen felakete "tiyatro" diyen kansızların bu olayı abartmaya çalışması da alçaklıklarını iyot gibi açığa çıkarıyor.

sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın sözü. başlık engeli olmadan tam hâli şu:

" 18 mart 1915’i yaşamadınız bunu okuyorsunuz ama 15 temmuz’u yaşadık. dolayısıyla bu bizim için çok daha anlamlı."

http://odatv.com/…temmuzu-yasadik-0508171200_m.html
  • - biri sekiz ay sürdü. biri sekiz saat.
    - birinde o zamana kadar dünyanın gördüğü en iyi donanma ve kara kuvvetleri bir araya getirilmişti -
    ingilizler ve fransızlar tarafından. diğerinde birkaç bin asker, 15 20 civarı tank, 4 5 de uçak ve helikopter vardı.
    - birinde düşman türk topraklarını işgal etmeye geliyordu. öbüründe yıllarca devletin her kademesine yerleştirilmiş örgütün bozulan ortaklık sonucu bir kalkışması mevcuttu.
    - birinde türk askeri şehit oldu. diğerinde türk askerinin boğazı kesildi.
    - birinde düşman dışarıdaydı. diğerinde düşman yakın zamana kadar dön gel diyerek içeri davet ediliyordu.

tanım: akp genel başkanının son atasözü!
  • okuduğumuz şeyler daha anlamsız. hımm. nereye çekersen oraya gidebilecek bir laf gibi geliyor bana.
  • tayyip erdoğan için dünyada tayyip erdoğan'dan, ona dair şeylerden daha anlamlı bir şey mümkün mü?
  • böyle bir cümleye gerek var mı gerçekten bazen düşünüyorum.

böyle bir cümleyi birini gıcık etmek ve laf sokmak için kullanırsın. hani o tarz. ne gereği var yani. niye yapıyorsun bunu..

hani sanki hakanın da annesi ölmüştü ama keremin köpeği de gözümüzün önünde öldü çok kötüydü gibi saçma bir cümle.

ne desen boş.
  • o zamanı yaşamadan nasıl hüküm verebiliyorsun o zaman?artık türk tarihindeki bütün büyük olayları 15 temmuz'un ardından sayacağız herhalde.
  • hadsizlikte çığır açan ifade
  • kendisinin yaşadığı saklanmak ve manevi kızı gibi yanında dolandırdığı gazeteci kırmasına televizyonda bağlanmak, yanlış anlaşılmasın. gerek kendisi, gerekse oy vermiş seçmenleri fetö'yü fetö yapan en birinci unsurlar. ne yaparsa yapsın hayalindeki devleti kuramayacak bopçu beyanı.
  • bir insan daha fazla ne kadar sacmalayabilir merak ediyorum.
    18 mart 1915'i yasasaydin 15 temmuz'a gotunle gulerdin. evet.
  • (bkz: yuhaaamk)

gerçek mi bu?

gerçekten bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. çanakkale zaferimiz ile 15 temmuz arasında ne gibi bir benzerlik ya da bağlantı var? hani insan neden bu ikisini karşılaştırma gereksinimi duyar ki? tamam anladık 15 temmuz şöyle, 15 temmuz böyle, 15 temmuz kral, 15 temmuz destan, 15 temmuz vs vs. ama neden ülkenin asıl zaferleriyle mukayese içine alınıyor?

gerçekten anlayamıyorum hani ne gerek var şimdi buna ?