şükela:  tümü | bugün
 • joss whedon'ın açıklamasına göre angel'ın 5. sezonunda senarist olarak görev almayacak olan hatun.
 • joss whedon'la beraber buffyverse'i meydana getiren insan. buffy the vampire slayer'ı yazmayı 6. sezonda bırakması, ve sonra angel'da devam etmesi ve bu değişikler sonrasında 2 dizinin senaryoları ve kaliteleri arasında oluşan müthiş farklar neticesinde ister istemez buffyverse'in anahtar kişisi olduğunu düşündüğüm insan. tabii 5. sezondan itibaren angel'da yazmayacaksa, kannatimce bu pek hoş olmayacak.
 • marti noxon tam tersine, altinci sezonda, dokuzuncu bölüm (bkz: smashed) sonrasi buffy the vampire slayer'in prodüktörü ve yazar kadrosunun tek sorumlusu olarak basina getirilmis ve dizinin cöküsünü saglamis yegane insandir. angel'in besinci sezonu icin yazar/prodüktör kadrosunda yer almayacak olmasi, yurtdisindaki angel - buffy hayranlari arasinda, nerdeyse halay cekilerek ve sampanya patlatilarak karsilanmistir.

  marti'nin angel'la olan baglantisi, arada bir kac bölüm yazmis olmasi (hatta yanilmiyorsam sadece bir bölüm, ve o da birinci sezonda) ve consulting producer sifatini tasimasindan ibarettir. (buffy'de executive productor'dur kendisi) angel'in ilk dört sezonundaki prodüktörleri ve joss whedon'la birlikte sorumlu kisileri, tim minear ve david greenwalt kisileridir. (marti noxon angel üzerinde söz sahibi olan bir kisi kesinlikle degildir) tim minear, dizinin belki de en güzel islenen kisimlari olan angel - darla hikayesinin gelisiminden özellikle sorumludur. david greenwalt da, cordelia karakterinin gelisimini saglayan kisidir. onlar bunlari yaparken, marti noxon da, buffy the vampire slayer'in altinci sezonunun icine etmistir. tarihin en kötü showrunner'i sayilabilir kendisi.

  bir de, buffyverse, joss whedon tarafindan yaratilmis, ilk zamanlarda kendisine david greenwalt yardimci olmus, bu evreni bu kadar gelistirmesini saglamistir. marti noxon diziye ikinci sezonda gelip yazar olarak katilmistir.
 • buffy the vampire slayer'in yazarlarindan biri. yazdigi onemli bolumler :
  surprise ( part 1 )
  the wish
  the prom
  wild at heart
  forever
  villains

  ayrica once more , with feeling bolumunde trafik gorevlisine sarki soyleyen kadin'i oynamaktadir.
 • sevdigimiz bir tv yapimcisi.
 • (bkz: to the bone)