şükela:  tümü | bugün
113 entry daha
  • ulaşım aracı olarak kullanmak gerçekten zor. öncelikle istanbul kaldırımları hiç müsait değil çok dar.3 kişi yanyana yürüyemezken bir de martı ile hareket etmek gerçekten çok zor. 500 metrelik mesafeyi insan trafiğinde nedeniyle 8-9 dk da gidip martıya 8 tl ödedim.ne konforlu bir yolculuk oldu ne de zamandan tasarruf edebildim. giden zamanım ve param oldu..
    yokuş da çıkamıyorsunuz , yolun düz ya da 10 derecelik bir açı kadar dik olması gerekiyor.

    berlindeki elektirik scooter deneyimimden de bahsedeyim.şehrin yaya kaldırımları zaten istanbul caddeleri genişliğinde. bisiklet yolundan önünüze hiç bir engel çıkmadan 30 km hız ile ( martı 20 km hız yapıyor max. ) gitmek istediğiniz yere hızlı bir şekilde gidebiliyorsunuz.abartısız her cadde ve sokakta 50 metre mesaferler ile bir elektronik scooter bulabilirsiniz.gerçekten medeniyet.
  • ulaşım değil ancak eğlence aracıdır. erenköy-kadıköy dolmuş hattı 4,75tl oldu diye otobüse binmeye başladım. martı'nın yanlış bilmiyorsam ilk açılışı 3tl, sonra her dakika için 0,75tl. oldukça pahalı. sırf eğlence için 1,2 kez deneyebilirsin.

    bağdat caddesi gibi insan trafiği yoğun bir yerde vızır vızır geçmeleri rahatsızlık vermeye başladı. o hızla gelirken birine çarptıklarında ciddi bir yaralanmaya sebebiyet verebilir.
  • başlangıç fiyatının 3 tl olması aşırı üzücü olan, trafiğe açık alanlarda sürerken panik olmanın dışında aslında rahat ve kolay bir ulaşım aracı
  • izmir’den sanırım çekilmiş olan uygulama. bostanlı’da suan bölgenizde marti servisi yok diyor.
11 entry daha