şükela:  tümü | bugün
  • söylendiğine göre kadıköy anadolu lisesi'ne martı sembolünü veren zat-ı muhteremdir bu kişi, o devirde okulda bir gizli örgüt kurmuş, bugüne kadar hep martı efendileri yetiştirmiştir, okulun şu andaki yıl sayısı 48 olmakla beraber, 47 adet minor marti efendisi bulunmakta, kendisi ise (martılarla olan iştigalinden ölümsüzlük edinmiş bi halde) bunların da efendisi olarak martıların efendisi olarak adlandırılmaktadır. denir ki, okulun ruhunun bozulmaması ve yıllarca aynı özgün kültürün muhafaza edilmesinin sebebi bu gizli örgütün yılmak bilmeden, mütemadiyen sürdürdüğü çalışmalardır.
  • toygar ışıklı farkıyla gelmiş geçmiş en iyi sountrack'lerden bir tanesine sahip olduğunu düşündüğüm film, muhtemelen türk sinema tarihinde uç derecelerde ses getirebilecek yeni bir film ile karşı karşıyayız, filmin kategorisi, fragmanından tahmin edebildiğimiz kadarıyla dram gibi duruyor,(bu kadar derin bir sountrack'ten başka birşey çıkması beklenilemezdi zaten) neyse bakın senaryoyu falan geçtim daha filmin kategorisi bile belli değil ama hislerimden aldığım yetkiye dayanarak beklentiyi okadar yüksek tuttum ki "tr yapımı sayılı filmler arasına girecektir" öngörüsünde bulunmak bana koymuyor bakalım zaman ne gösterecek.

https://www.youtube.com/watch?v=c8p7hzcurne
  • (bkz: mehmet ada öztekin) den yine bir kaybedenler hikayesi dinleyecek gibiyiz 22 aralık 2017 de vizyonda
  • senaryosu meriç demiray' a ait olan ve ses getirecek bir film. *
  • rainman gibi , yazı tura gibi bişey sanırım.

da fragmanı bile çok etkili lan. baya güzel bişey olmuş sanırım ..
  • filmin harikulade bir fragmanı, filmde de memleketin en yetenekli aktörleri var:

https://www.youtube.com/watch?v=sus6zmcxhmu

büyük merakla bekliyorum.
  • öncelikle başlığın (bkz: martıların efendisi) şeklinde düzenlenmesi gerektiğini belirtmek isterim. ki an itibari ile martılarin efendisi şeklinde gözükmekte.

22 aralık 2017'de vizyona girecek türk filmi. epey ses getirecek gibi duruyor ama kanımca konusu ile değil oyuncu kadrosuyla yapacak bu işi. zira kadroda mehmet günsur timuçin esen ve nejat işler var. kadın oyuncu ise bodrum masalı'ndan bildiğimiz bige önal.

yolları açık olsun ben bu filmi izlerim çünkü timuçin esen kadar perdeye güzel yansıyan bir adam yok.
  • fragmanını yeni görmek gibi bir gaflette bulunmusum onu fark ettim. kadro bir harika ve konusu da fena degil gibi duruyor fragmandan anlasildigi kadarı ile.

bakalım izleyip görecegiz.*
  • mehmet günsür deli ve meczup olduğuna beni ikna etti, gerisi hikaye.
  • film iyidir bilemem de, bu aşırı temiz görünen ve kusursuz diksiyonla konuşan deli rolleri beni artık çileden çıkarıyor.

bir çok "deli" gördüm, bir tanesi de bu kadar steril gözüksün ve steril konuşsun gerçekten dişimi kıracağım.

adamın yanaklarındaki kıllar özenle alınmış, sakallarına özenle şekil verilmiş. saçlar desen keza yağlı olmak dışında bir problemi görünmüyor.

böyle değil arkadaşlar deliler. deli görmek istiyorsanız kadıköyde baya bir deli var gidin bakın onlara. söyledikleri 5 cümlenin 3'ünü kendi içlerine söylerler, diğer 2sinde de ne yüklem ne özne bulabilirsiniz. ek olarak sakalları da karman çormandır ve yanak kıllarını alacak berbe de bulamadıkları için yanaklarında da kıl mevcuttur.

beceremiyorsanız beni danışman olarak tutun gidip bir deli nasıl gözükür ve nasıl konuşur size öğreteyim.

film olduğu için adamın konuşmalarının belki anlaşılır olması gerekiyordur ancak "yatak odası ses tonu" ile muhteşem "r" telaffuzu yaparak deli rolü yapamazsınız. üzgünüm.