• (martini özel adından) tek kurşun atan bir çeşit tüfek.

"at martini debreli hasan dağlar inlesin / drama mahpusu'nda aman dostlar dinlesin."

(bkz: drama köprüsü)
  • en baba akustik gitar. öbürleri de akustik gitar ise, bu başka birşey olmalı .
  • eric clapton tercih ettiği akustik gitar
  • ing: kırlangıç

bi de jethro tull'ın eskimeyen gitaristinin adı.
    (bkz: martin barre)
  • kadıköy bahariyede bulunan bir ayakkabı mağazası. modelleri daha çok yaşlı teyzelere hitap etmektedir. istisnalar kaideyi bozmaz.
  • akustik gitarin yapim asamasinda, marangoz,akusik muhendisi,ses muhendisi,elektronik muhendisi ve makine muhendisi gibi adamlari calistirdigini,gozumle gormesem inanmayacagim, amerikan menşeeli akustik gitar firmasi.alim gucu dusuk siniflara hitab eden pek cok firmayla ayni yolu izlemeyip,"mukemmel kalite istiyosan,mukemmel bir cuzdana sahip oman gerek" gibisinden bir felsefe takinmis olmalari muhtemeldir.
  • eric clapton'ın unpluggedta kullandığı ve old love'da kendisini mükemmel bir şekilde ispatlamis olan gitardır. genelde tamamen doğal malzeme (ağaç) kullanılarak yapılırlar, eskidikçe daha değerlenirler ve daha güzel sesler verirler. çalınan türe göre çeşitli gövde şekilleri vardır. önceleri arkaları ve yan kısımları brezilya gül ağacından yapılan bu gitar, artık hindistan gül ağacı kullanılarak yapılmaktadır ve maalesef brezilya gül ağacından yapılan modelleri dudak uçuklatacak fiyatta ve onbin dolardan başlamakta.
  • gibson ve taylor ile birlikte kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını veren kalitede akustik gitarlar üreten firmadır. yalnızca akustik gitar değil dört haneli fiyatlara sattıkları ukuleleler de üretmekteler. malzeme ve işçilik kalitesi birinci sınıftır. bilhassa efsane olmuş d-28 modeli jimmy page, eric clapton gibi pek çok efsane tarafından tercih edilmiş, d-18 ile birlikte martin'in en çok satılan modellerinden biri olmuştur. d-28, abd'de yaklaşık üç bin dolarlık bir etikete sahiptir. martin gitarların, türkiye'de ise gerçekten fahiş bir ikinci el piyasası vardır. d-28 gibi modellerin yanında çocuk işi kalacak gitarlar abd'de 700-750 dolar gibi bir fiyata sıfır olarak satılırken, memlekette bu tip gitarları 1200-1300 hatta 1500 dolara ikinci el olarak satmaktalar.

custom shop çıkışlı olanlarına hiç değinmiyorum. custom bir martin'e sahip olmanın fiyat açısından herhangi bir sınırı yok. simetrik ağaç işçiliğinden son derece komplike abalone işlemelere kadar pek çok seçenek kalın bir cüzdanın ötesinde, kalın bir çanta gerektiriyor.
  • bir çok profesyonel müzisyenin kullandığı akustik gitar markası. çok bright bi tona sahip. d-18e modelini baya bi aramıştım, türkiyede yok anlaşılan. internette martin'in kendi internet sitesindeki fiyatını gördükten sonra vazgeçtim daha sonra ...
  • tuşesi ve hissiyatı diğer akustik gitarlara göre çok daha iyi olan markadır.

özellikle birkaç özel seri modelleri var ki sesini duyduğunuz an deli gibi çalmak istiyorsunuz. fakat doların durumu göz önüne alındığında ona o kadar para nasıl verilir diye düşünmeden edemiyor insan. keşke seneler evvel 4-5 bin liraya alsaydım diyerek pişmanlığını yaşıyorum şimdilerde, fiyatları an itibariyle +30.000 olmuş bulunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap