şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1964 yılında dünyaya gelen ingiliz düşünür.
  "the philosopher" isimli derginin editörü, aynı zamanda avustralya ve ingilterede okullarda ve üniversitelerde felsefe dersi veriyor.

  bir kitabında bazı düşünürlerin kurdukları küçük dünyanın sarsılmasını önlemek için netlikten kaçtıklarından bahsetmiş.
 • bilindik bilinmedik felsefe problemlerinin ve paradokslarının derlendiği "101 philosophy problems" isimli eserin yazarı ingiliz felsefeci.
 • 101 ahlak ikilemi ve 101 felsefe problemi adlı bildigim iki kitabi vardir.
  bu kitaplar dışarıdan kalın ve soguk gözukebilir ama gerçekte çok sevimli ve tatlı kitaplardır.

  genel olarak işleyişleri; çeşitli paradoks ve problemleri 1 yada 2 sayfalık kısa, absürd ve eglenceli kısa öykülere dönüştürmek, sonunda da öykü ile alakalı bir soru sormaktır. sonda bir de her soruya ayrı cevaplar bölümü vardır. felsefeye yeni biri gerçek cevaplar bekleyebilir ve alamayınca dellenebilir, ama bu cevaplar bölümünde genellikle kesin cevaplar verilmez. daha çok sorular sorulur. işin güzelliği de buradadır zaten. cevaplar bölümünde bay cohen size düşünme yollarınıza alternatifler sunar, konuyu gündeme getiren filozofları ve eserleri sıralar ki merakli olanlar ekstra araştırmalar yapabilsin.

  özetle uzun süredir beni eğlendiren; yavaş yavaş okunması, kafayı yememek için daha sağlıklı olacak kitapların yazarıdır.