şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: atlantis)
 • hayatimin cizgi-romani yillardir anlattiklarina inanirim.sirf bu yuzden italyanca ogrenmek isterim
 • martin jacques mystere 26 haziran 1942'de newyork'ta dogdu. 1964'te harward üniversitesi antropoloji bölümü'nü bitirdi. ailesini, 1965'teki bir uçak kazasinda kaybetti ve ailesinden kalan tüm servetini çalışmaları için harcadı. boston'da kibernetik kurslarina yazildi. oradan paris'e geçerek sorbonne'da
  arkeoloji ögrenimi gördü. daha sonra floransa'da güzel sanatlar akademisi'ne devam etti.
  1973'te ilk kisisel arastirma gezisine çikti ve bilim dünyasina katildigi yil olan 1978'e kadar asistanligini yapan arkadasi sergei orloff'la birlikte hindistan'a mohemjo daro'ya gitti. burada yoga ve gizli egzotik disiplinleri ögrendi. amerika'ya dönüsünde "best seller" listelerinde alti ay basi çeken "geçmisin sirlari" adli kitabini yazdi. sürekli, arkeologlarin ve bilim adamlarinin görmemezlikten gelip açiklayamadigi konularla ilgilendigi ve çözüm getirdigi için basin, ona "imkansizliklar dedektifi" adini verdi. hakkinda bir sürü efsaneler ve söylentiler çikarildi. kendisinin hiçbir zaman dogrulamamasina ragmen, 15.000 yillik ve nereden geldigi bilinmeyen bir isin tabancasi oldugu iddia edildi... 1979'da, hakkinda kesin bilgi verilmeyen bir yolculuktan dönüste amerika'ya, esrarengiz bir sekilde günümüze kadar yasayabilmis bir neanderthal adami (ilkçag insani) getirdi. uzun bir bürokratik savastan sonra bu adamin velayetini elde etti. içgüdüsel güçleri, kuvveti, çevikligi normalin üstünde olan bu ilkel adamin adini java koydu. simdi java onun en yakin dostu, ayni zamanda da asistanidir.
 • umpah ın hikayesi ise şudur;
  amerikalıların ünlü bi generali(adı çok gereksiz parantez olacak) kızılderili adı yine daha gereksiz bir şef ile çadırda toprak paylaşımını konuşuyormuş.
  general vaatlerde bulundukça şef, "umpah!" diyormuş.hoca bu umpah nedir diye tribe girdikçe başka bi cevap alamayan general monolog tarzı diplomasiden sıkılıp çadırdan dışarı çıkmış.çıkması ile ayağı yarı katı bir nesneye (sanırım ki bok) duhul olmuş.
  yalan bazlı diplomasiden sıkılmışlığında verdiği sinirle olsa gerek;
  "bu ne amınakoyiim?" deyince;
  kızılderili şefi gülerek "umpah!" demiş.
  bu arada martin mystere da sevdiğimiz uğur dündar benzeri bi insandır, ama zagor da selçuk ural a benzer.
 • şu anda 1-5 sayılarını tanesi 7.500.000 tl'den bulabileceğiniz (o da çok kasarsanız) çok değerli çizgi-roman. veletken bu sayıları kitapbank'a satarak eşşekliğimi kanıtlamış oldum
 • entellektuel cizgiromani diye gecer
 • oğlak yayınları tarafından bir kaç ayda bir cilt halinde yayınlanan
  (şimdilik 3 adetler) bir çizgi romandır
  ciltin büyüklüğüne bakıp aldanmayın
  çünkü resimler büyük çizilmiştir
  lakin bunlar içerik olarak atlantisi sevenleri etkilemez
  ayrıca
  xanadu macerasında martin mystere nin nası ışın tabacasına (kendi tabiri bu) sahip olduğunu ve en son çıkan ciltte adından da anlaşılacağı gibi kara adamları tarihçesiyle birlikte açıklıyor
  merak edenlerin (ki ben oldum olası sordum nedir bunlar diye) kaçırmaması gereken bir çizgi roman
  ayrıca tam arşivlik
 • ışın tabancasını nasıl aldığını zaten önceden yayınlanan kehanet macerasında uzun uzun anlatmıştı. (bkz: ukala) ayrıca büyük ciltler bundan böyle 6 ayda bir yayınlacak(mış).
 • genellikle populer bilim konuları üzerinde dönerek, kendisine yeni bir okuyucu kitlesi yaratan, bir ìtalya`n cizgi romanı.
 • ucuk bir cizgi roman, taparim. esas adam, neadral adami yardimcisi java ve sevgilisi diana'yla dunyayi gezerek kayip uygarliklar ve bilinmezlerle ugrasir.
hesabın var mı? giriş yap