şükela:  tümü | bugün
  • kozmoloji ve astrofizik profesörlüğünün yanında cambridge üniversitesi trinity college da başkanı.aynı zamanda kraliyet astronomu ünvanına sahip sir martin rees, londra imperial collage' da ve leicester üniversitesi'ndemisafir profesör olarak ders veriyor. anlat anlat bitiremedim. yani bir beyin var ama sanki birçok beyni varmış bu adamın gibi geliyor.. ne müthiş..
    bir kaç kitabını da yazayım tam olsun ; our final hour, our cosmic habitat.
  • 21. yüzyılda, insanın, kendisini ve yaşadığı evreni değiştirecek güce erişeceğini öne süren kozmoloji* profesörü.

    http://video.google.com/…?docid=-741524586774721302
  • paralel evrenler teorisini şu şekilde eleştiren kişidir.

    "bilim adamlarının birleştiği ortak noktalardan biri de 14. yüzyılın başlarında ockham’lı william tarafından ortaya konulan ‘ockham’ın usturası’ sınırlamasına riâyet etmeleridir… herhalde hiçbir şey bu sınırlamayı, sonsuz bir evrenler dizisini kabul etmekten daha şiddetli bir biçimde ihlal edemez! ayrıca, gözlemlenemeyen ve muhtemelen de asla gözlemlenemeyecek olan bölgelere başvurmak pek de ‘bilimsel’ olmasa gerek."
  • ingiliz kozmolog. martin hocanın sesi resmen huzur veriyor bana. hangi konuda konuşursa konuşsun, videolarını açıp, kenarda işime gücüme bakmak resmen terapi gibi. cambridge üniversitesi öğrencilerini kıskanmamak elde değil.