şükela:  tümü | bugün
  • bu kurnazlık değil hem suç hem de ahlaksızlıktır. böylesi bir şeyi genel merkezden habersiz kimsenin yapması mümkün görünmüyor. dsaha önce martı hakkınfa çıkan iddialara pek kulak asmamıştım ancak bu gördüklerimden sonra martı’ya ödediğim her kuruş bir mafyaya para kazandırıyormuşum hissiyatı oluşturur bende bu sebeple “elvada martı”.

mesajla gelen bir video daha: https://www.dailymotion.com/video/x7vlykh
  • devlet başa kuzgun leşe'den martı başa hop leşe'ye geçiş yapan şirketin icraatı. biriniz de şaşırtın.
  • hop'un yerinde olsam 3. scooter'i da ben martinin üzerine kilitlerdim.

t: kısasa kısas yapılması gereken eylem
  • martı adlı scooter firmasına ekşideki bazı yazarlar çok destek veriyordu. bu olayla birlikte onların düşüncelerini merak ediyorum! ayrıca tekrar ediyorum martı scooter bird adlı abd'de kurulmuş scooter projesinin çakmasıdır. logosu ve ismi dahil olmak üzere martı her şeyi bu firmadan araklamıştır. bkz

hop adlı diğer scooter şirketi de rekabet kuruluna başvurarak martının ciddi ceza almasını sağlayabilir. ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunabilirler. (tck m.151-152) ("işlenmesi halinde, fail hakkında bir yıldan dört yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.(1)") görsel

edit: ekşi ve sosyal medyada martı firması algı kasıyor. net şekilde burada savunanlar 25 tl para alıp verilen entry'i girmiş. verilen linkdeki twitter hesabıda bkz para verilerek tweet attırılmış. "daha yeni 25 milyon dolar yatırım aldı" yazan bazı yazarlarda o parayı babasının hayrına vermiyor yatırımcılar *ötünden kan alır şirket zarar ederse.
  • yurtdışına hasbel kader çıkmış, aha bu scooter işi türkiyede tutar demiş bir "yiğidin" şirket işleyişine, genlerinde olan anadolu çomarlığını da ekleyerek tamamen yerel bir uygulamaya çevirmesi olayıdır. şimdi yarın karşı taraftan biri çıkar bunun firmasının araçlarını zincirleyip kilitler, sonra burdan başka bir karşı atak gelir. mısırımı alıp izleyeceğim aq olaya taksiciler de dahil olursa tadından yenmez.
  • ha bugünün taksicileri ha geleceğin martısı dedirtmiştir.
  • bunun adı çiğ köfteciliktir.
    bunun adı lokmacılıktır.
    martının vizyonu budur.
    adıyamanlı martı usta.
  • burada yapılması gereken ilk şey martının bağlanan scooterinin demir makasıyla bağlı olduğu yerden kesilip alınması, ardından da aracın tahribidir. ne diyecekler bakalım
  • o ceo'ya yakışan hareketler olmuş, ahlak ve dürüstlük olmayınca şirket de bu hale gelmiş helal olsun valla martı, 2 senede uyum sağlamış ülkeye.

devletle ilgili ezber sözler çalışacağıma keşke biraz dürüstlük çalışsaymış o adam.
  • martı güzel ve kullanışlı bir girişim.
    ancak bu olaydan sonra bir daha kullanacağımı sanmıyorum.