şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içişleri bakanı süleyman soylu: "mart'ta 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağını söyledi". hayır anlamadığım kafamı sağa çevirsem polis sola çevirsem bekçi göreceğiz herhalde.

  link
 • ilkokul mezunlarından bekçi yapma saçmalığını içinde barındıran alımdır. bugün de hem eğitimin hem mesleklerin niteliğini düşürmekte ısrarcıyız çok şükür.
 • akp'nin devleti küçültme desturuyla çıktığı yolda, 2000 yılında türkiye'de 2 milyon 100 bin olan memur sayısı, 2018 yılında 3 milyon 128 bin oldu.

  bir yandan özelleştirme yapıp bir yandan memur sayısını ikiye katlamak nasıl bir başarı?

  bir 8 bin de bekçiye yaz. nasılsa vatandaş öder.
 • bekçi nedir yahu dediğim olaydır. ya bekçi ne harbiden? yani polis al eyvallah, zabıta al eyvallah, asker al eyvallah. ama bekçi ne amk. ne yapacak neyi bekleyecek? al polis olay olursa müdahale etsin. bekçi ne?

  8 bin bekçi alacağına 4 bin üniversite mezunu al. proje ekibi kur bir şey yap.
 • polisin var zaten bekciye ne gerek var degilmi.!
  oyle degil tabikide. alacaklari 8 bin bekcide hazirdir merak etmeyin. oyle ilan acip aday falan aramayacaklarina emin olabilirsiniz. yandaslarina para kaynagi yaratma calismalari bunlar.
 • şu maddeyi görünce bir kez daha nerede yaşadığımızı anlamış olduğum ilandır.

  k) terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

  legal veya illegal uzantılar.. kim bunlar? kime göre? neye göre? bir hukuk devletinde bu derece ucu açık ifadelerle devlete adam alınması mümkün olabilir mi? üstelik bu adamlar asayiş ve güvenlik sağlayacak kişiler olacaklar.

  siz şuna kısaca akp'nin sokak milislerini oluşturuyoruz desenize. yarın bir gün silahta verdiniz mi ellerine tadından yenmez. nasıl olsa kafanıza göre istediğinizi terör örgütü yandaşı, istediğinizi uzantısı ilan ediyorsunuz.

  ahh be güzel ülkem... ahh bee...

  (bkz: chp, iyi parti, hdp, saadet partisi şer ittifakı..)

  edit: uyardılar. zaten silahları varmış.
 • (bkz: mars'ta 8 bin bekçi alımı)
  (bkz: yaran yanlış okumalar)

  o kadar uzağım iş mevzusuna düşünün.
 • hu baby yaşasın ek iş olarak başvurayım.
 • bu bekçiler ekseriyetle görev tanımını dahi bilmeyen insanlardan oluşuyor. öyle ki hangi kanuna tabi olduklarını bile bilmiyor adamlar. ne iş yapmaları gerek, ne yapmamaları gerek bihaberler. saçma sapan kimlik sorgusu yapan mı ararsın, alkol tüketimini engelleyen mi ararsın, gerine gerine sokakta gezip psikolojik olarak insanı etkileyen mi dersin gırla.

  hayır devletin bu alımları suç işlenmesinin önüne geçme amacıyla yapmadığı aşikar. zira öyle olsaydı eğitim alırlardı. en kötü ceza hukuku ve uygulaması hakkında bilgi sahibi olurlardı.

  şimdi bu bekçilerin arasındaki vasıfsızlar hukuka aykırı delili bilmezler. gittiler birinin çantasını aradılar arama kararı olmadan. içinden de uyuşturucu çıktı diyelim. ee napacak adam? avukat tutacak. avukat ne diyecek? hukuka aykırı arama var, elde edilen uyuşturucu dosyada delil olarak kullanılamaz. ne aldı adam? delil yokluğundan beraat. devlet suçu tespit edip maddi gerçeği ortaya çıkarabildi mi? hayır. ee ne anlamı kaldı bu idari memur arkadaşların?

  örneği daha basite indirgeyelim. kimlik tespiti yapmak istedi bekçi. vermedin. (polis bile gelişigüzel kimlik tespiti yapamaz, umma derecesinde şüphe olması gereklidir, aksi adil yargılanma ilkesine aykırıdır, hak ihlalidir.) bu bekçi bunu sindiremeyip napacak? sıvayacak. sonuç ne oldu? sonuç hakları ihlal edilen ve sonunda el pençe divan kendisinden özür dilenecek bir birey, ego sorunu yaşayan bir görevli, kaybedilen onca emek ve zaman.

  hayır alacaksan da eğit öyle al. bu adamların psikolojileri yerinde mi bi bak. görevlerini ve yetkilerini öğret. aksini yaparsan safi zarar.
 • enişteler ve yeğenlerini sahneye alalım.