şükela:  tümü | bugün
 • ifistanbul 2009da gösterilen bir filmmiş kendisi.
 • fransa yapımı korku filmlerinin son halkası.
  http://www.martyrs-lefilm.com/
 • çok değişik bir film. farklı bir bakış açısı; felsefik bir tat, doku bilmem ne falan. *
  imdb de biri torture porn demiş.
  al sana senaryo, al sana film. yahu şu götü boklu dallama fransızlar kadar olamadık ya, ona yanıyorum ben asıl.
 • son yıllarda seyrettiğim en gerilimli açılış sahnesine sahip film.

  --- spoiler ---
  bir pazar kahvaltısı tüm aile oturmuş masada şakalaşıyor. kapı çalıyor kim bu saatte derken kapıyı açan baba pompalıdan çıkan tek kurşunla yere seriliyor sonra sırası ile anne 18 yaşındaki oğulları ve ufak kız.
  --- spoiler ---

  bu vurucu sahneden film sonlara doğru öyle saçma bir yere gidiyor ki inanmak mümkün değil. ama yine de son yılalrda fransız korku sinemasının kazandığı başarıya yeni bir halka eklediğini belirtmek gerekir.
  http://www.otekisinema.com/?p=3736
 • hollywood'un son yıllarda bel bağladığı remake saçmalığının son kurbanı.
 • herkesin izlemesi gereken bir acilisa sahiptir. ben kaliteli bir filmim der acilistan itibaren. sinemada izlemiyorsanız digerlerinde nasıl mutlu olduysanız öyle mutlu olursunuz (bkz: rec) (bkz: ringu), finale dogru merak ve rahatsızlık tırmanirken bir anda film düzlesir. bütün o tirmanis dümdüz bir araziye gelir durur. belki de filmin yapmak istedigi de budur. rahatsizliklar içinde bitirirsiniz.

  bir yandan da az biraz cesur olsak cok daha iyisini yapariz hissiyatını aklımdan atamama sebebim filmdir.
 • ilk kırk dakikasıyla gore ve kan meraklılarına, sonraki dakikalarda ise inanış budalalarına muamele çeken garantici bir film gibi geldi bana. ortalara doğru bitip yeniden başlayan bir from dusk till dawn'ı bilirdim ben, bir de böylesi varmış.. güzel diyemem ama farklı olması nedeniyle izlenebilir.

  --- spoiler ---
  "önce beyaz bir ışık gördüm" saçmalığı olmasa daha iyi olurmuş. o sahnede bir mide bulantısı, bir taşikardi geldi bünyeme.
  --- spoiler ---
 • midesi vahşet/kan kaldırmayanların izlememesi gereken film.

  ayrıca gösterip vermeyen şerefsiz film. şerefsiz mürebbiye kılıklı moruk!
 • --- spoiler ---
  filmde insanın midesini bulandıran şey kan vahşet sahneleri değil, kurbanın ağzına zorla sokulan kaşık dolusu o lapa yiyecektir. o sahnelere bakmakta geçekten çok zorlandığımı söyleyebilirim.

  --- spoiler ---
 • rahatsız edicilik görevini başarıyla yerine getiren 2008 yapımı fransız filmi. oynadığı ikinci film olmasına rağmen süper bir performans ortaya koyan morjana alaoui ile nurgül yeşilçay-shannen doherty kırması mylène jampanoï başrollerde. harika bir fragmanla başlayan film, haneke tadında bir giriş sahnesiyle de devam ediyor. sonrasında ise bol kan, işkence gibi rahatsız ediciliği yüksek sahneler izliyoruz. film ikinci yarısında format değiştirip farklı bir olayı anlatmaya başlamasına rağmen temposundan hiçbir şey kaybetmiyor. felsefik bir finalle de son buluyor.
  o matmazelin de verdikleri lapanın da allah belasını versin bu arada.
hesabın var mı? giriş yap