şükela:  tümü | bugün
 • bilinen fakat göt lobisi yüzünden açıklanamayan bir gerçek.
 • saklanan bir şey değil, 3 saniyelik bir araştırmayla kolayca ulaşılabilecek bir bilgi. sadece b12 ile olacak olsa, sadece marulla beslenelim o zaman. ne gerek var başka besine.

  akşam yemeğinde 200 gram marul mu istersiniz, 200 gram bonfile mi?
 • bilinen fakat göt lobları tarafından inkar edilen bir gerçek.
 • yanlış önerme. b12 yanlızca otobur hayvanların barsaklarında yaşayan bakteriler tarafından sentezlenir. o yüzden antibiyotik verilen doğal ortamdan uzak beslenen hayvanların etlerinde son derece düşük düzeyde olduğu için artık b12 eksikliği sık görülür oldu.
  sonuç: sallamayın bilmediğiniz konuları.
 • kaynak: (bkz: götüm)
 • derin kasaplar...
 • tam olarak doğru değildir. maruldaki b12nin pasif halidir(cyanocobalamin) ve insan vücudunda kullanılmak için uygun değildir. dönüştürüldüğünde de %2 gibi bir verimle dönüşmektedir. ve her dönüşüm vücuda siyanür biriktirmektedir.
  pirzoladaki ise aktif formudur ve %100 verim ile kullanılır.

  a, d, e, k gibi yağda çözünen hiçbir vitamin de otlardan alınamaz... pirzolanın böyle bir ekstrası da vardır
 • türkiye'de ne yazık ki bu tür geri zekalı insanımız çok. tamamen yanlış bilgileri ben söyledim oldu diye atıyor ortaya. sonra da , mesela bu salak başlığı okuyan ve altına yazılanların tamamını okumayacak insanımız (yani insanımızın yüzde 90'ı) , bu yanlış bilgiyi daha da yaymaya devam ediyor.

  kutsal bilgi kaynağı böyle bilimsel olarak yanlış içerikleri uçurmalı, çünkü bilimsel olarak yanlış bilgiler yaymak, fikir özgürlüğü değildir.

  yukarıda da yazılmış. b12 hayvan barsaklarında bakteriler tarafından sentezlenen bir vitamin ve hayvansal olmayan kaynaklardan yeterli miktarda temin edilmesi mümkün değil.

  beyinlerini kullanma itikatlarini kaybetmemiş sayın, saygıdeğer veganlar! özellikle süt, yoğurt, yumurtadan da uzak duran raw-veganlar.

  sağlığınız için b12 takviyesi alın. çünkü sebzelerden yeterli b12 almanız, günümüz tarımı ile mümkün değil. (gelecekte belki b12 ile zenginleştirilmiş, gdo tarım ürünleri olacak, gerçi gdo yiyecek misiniz?)

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/vitamin_b12

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/articles/pmc4042564/
 • hangi otlarda hangi mineral ve vitaminler ette bulunanlardan daha fazladir arastimadigimdan bilemem ama et yemeyenlerin, cok az tuketenlerin ve eti kotuleyenlerin kesinlikle gerizekali oldugu yahut yakin zamanda olacagi kesin.
  lan olum, biz eti severek yiyenler durduk yere otu ve ot yiyenleri kotuluyor muyuz?
  siz niye boyle bir caba icine girip kendinizi ortamlarda mal gibi gosteriyorsunuz?

  t: kaynagi ot yemekten kurumus götü olan bir yazarin sacmalamasini iceren baslik.
  #93992616 nolu entry daha fazla bilimsel geldi.
 • bir vegan saçmalığı daha. zaten bu yüzden böyle yalan yanlış bilgilerle beyninizi doldurup sağlıklı beslendiğinizi zannediyorsunuz. sonra bütün hastalıklara açık oluyorsunuz, kas kaybediyorsunuz, beti benzi atmış yaşayan ölüler gibi geziyorsunuz.