• benim için başı çeken " oruçlu musun '' sorusudur. lütfen sormayın, tutuyorum ya da tutmuyorum sizi ilgilendirmez. siz tutuyorsanız tutun ama kimseye sormayın lütfen.
  • bize gelsene film falan izleriz.

edit: bu bir soru değil, önerme diyen kullanıcılar olmuş. öyle denk gelmiş herhalde hepsi erkek.

tamamdır siz bunu önerme olarak sunuyor olabilirsiniz ama biz soru olarak algılıyoruz. yani aslında soru olması gereken bir tercih. bıdı bıdı açıklama yaptırıp hassasiyet yaptırtmayın bana ya pazar pazar.
  • neden evlenmiyorsun?

"bildiğin evde kaldım ben. alanım olmadı. kimseye, sonradan nafakasını vermek isteyecek kadar sevdiremedim kendimi." cevabı tatmin etmiyor. tekrar, tekrar, tekrar soruluyor.

cevapları a4 e basıp, soruculara dağıtmayı düşünüyorum.

"her canlı bir gün evliliği tadacaktır" zihniyetinden kurtulsak keşke. düşmüşsünüz bir batağa, istiyorsunuz ki herkes gelsin...
  • aklıma ortaokul yıllarımı getiren başlık. ortaokulda din kültürü dersindeyiz öğretmene bi soru sordum. aslında hiç de adetim değil :) öğretmen de bana karşı soruyla cevap verdi: “ sen akil baliğ oldun mu?” ne cevap vereceğimi bilemedim. böyle soru mu sorulur? tüm sınıfın önünde.
    şimdi çok sikimde değil de o zaman için bu soruya maruz kalmak istemezdim.
  • -atandınmı?
    -ne zaman evleneceksin?
    -okul nasıl gidiyor?
  • en son ne zaman seviştiniz?

uzun zamandır yapmamış olsan yalan atamıyorsun anlıyorlar, gerçeği söylesen inanmıyorlar öyle bir soru.
  • nerelisin?
  • kişinin muhafazakarlığının (herhangi bir inançtan değil kişisel alandan bahsediyorum) sınırları içine giren ve cevabı alındığı takdirde kimseye bir şey katmayacak olan sorulardır. hayatında biri var mı, evlenecek misin, çocuk düşünüyor musun, evlilik nasıl gidiyor, cumaya gidiyor musun, ne kadar maaş alıyorsun vb. bir sürü abuk soru bu kümeye dahildir.
  • ateist misin?

neden çalışmıyorsun?

sex yapıyor musun?

içmenin anlamı ney?

hayallerin?

özetle kişiliğinizi tespit edebilecek her türlü soru dizileri.
471 entry daha
hesabın var mı? giriş yap