şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
260 entry daha
  • - neden başka birini düşünmüyorsun?

benim için bozulan telefonun yerine yenisini almak gibi bir şey olmadığını ifade edeceğim, ama sen hayatın pratiğiyle beni yargılayacaksın. sana eğer bir çıkış yolu danışmış olsaydım, hak verirdim. ama danışmadım ki. ben, kendi içinde tutarlıyım,kendi evrenimde bırak beni.iyiliğimi istiyorsun biliyorum ama yapma bunu.
  • artık kararını versin mi?
  • "ne zaman evleneceksin" sorusu. kardeşim bana "evlenmek istiyor musun" diye sordun mu da "ne zaman" ı kaldı hasbinallah.
  • (bkz: niye hiç konuşmuyorsun)

çünkü ortak noktamız yok sen lowlife boşluğun tekisin kaybol terbiyesiz.
  • niye bu kadar çok sigara içiyorsun ?
  • ne zaman evleneceksin?
  • neden gülmüyorsun ?
    neden sessizsin ?
    bu aralar en çok maruz kaldığım sorular. artık sormayın illallah ettim.
  • esmerlikten dolayı suriye’li misin sorusu. arkadaş yeter espiri yapıyorsanız da komik değil sorusu da mantıklı değil.
  • niye evlenmiyorsun, niye bu yaşa kadar askere gitmedin, niye para biriktirmedin bu yaşa kadar?
  • "bir ara top oynuyordun noldu senin top işi?"

bu soruyu duydukça içime bir öküz oturuyor sayın ekşiciler. içimde kalan bir şey bu futbol benim. iyi oynuyordum. gerçekten iyi oynuyordum. hâlâ daha halı sahalarda belli ederim klasımı. kral sen niye futbolcu olmadın diye sorarlar her seferinde. hele hele şöyle kıran kırana çekişmeli bir maç olsun siz izleyin beni neler yapıyorum. futbol... olmadı işte, babam fabrikatör değil, yarın öbür gün sakatlansam durumu elvermesine rağmen arkamda duracak biri de değildi. okul yolunu tercih ettim ben de. 6 sene oynadım bu illet oyunu. hâlâ bazı bazı rüyalarıma girer. stadyumdayım ismimi bağıran taraftarlar...

hayatımda hep en cesur insandım çevremde. ama bu amına kodumun seçiminde korkak davrandım nedense. kulüpte oynayan hiçbir arkadaşım okumuyordu zaten adam akıllı. ben iyiydim. iyi de bir lise kazandım. şu an yıldız teknikte okuyorum ama içimde yara bu lanet spor. kulüpten arkadaşlarıma bakıyorum çoğu ya garson, ya komi, ya ayakkabı mağazasında satış görevlisi. kuru maaşa talim kaldılar okul da olmayınca. ha sen çok mu bi sik oldun diye sorarsanız bence ben de bişi olamadım. klasik mühendislik öğrencisiyim işte. çünkü bu ülkede torpilsiz hiçbir iş olmuyor. çünkü bu ülkede takımı tek başına taşıyan her maç dört atan hatta ve hatta bunu sağ bek oynarken yapan adam değil de hocanın kaynının oğlu 11 başlıyor. amk evladı kaç sene sağ bek oynattı beni. böyle bir futbol anlayışı var mı her şeyi geçtim bek dediğin bindirme yapar, orta sahayı geçince bağırıyordu geri geri diye. ülkede hiçbir şeyin sistemi olmadığı gibi futbolun da yok. üç kuruşluk adamlar hocayım diye geziyor. torpille kadroya giriyor adamlar. benim gibiler de hiç yoktan iyidir diye okuma yolunu tercih ediyor. rica ediyorun çevrenizde daha önce çok büyük bir hevesle spor yapan birileri varsa onlara noldu o spor işi diye sormayın. devam etseler söylerler zaten. bu farklı bir aşktır ve yarası öyle kurcalanmaya gelmez. ben hâlâ bazen gider halı saha maçı, üçüncü lig maçı falan izlerim semtteki statta. tek başına hüzünlenirim. amk hocam senin. biraz daha umut aşılasaydın belki şu an prof topçuydum ben.
11 entry daha