şükela:  tümü | bugün
  • marvel evreninde ki tüm varlıklar dikkate alındığında tartışmasız en üstte gerçek tanrı statüsünde olan one-above-all gelir. bir sıralama yapmak gerekirse bana göre ilk 10;

1) one-above-all
    2) living tribunal
    3) the fulcrum
    4) beyonder
    5) eternity
    6) infinity
    7) galactus
    8) death
    9) thanos
    10) adam warlock

çizgi romanlara daha hakim yazarlar görüşlerini yazarsa, daha iyi bir sonuca varabiliriz. benim okuduğum ve yaptığım araştırma sonucu bu sıralamaya ulaştım.
  • (bkz: stan lee)
  • çizgi roman yazarlarının keyfine göre değişebilen bir şey olduğu için bu tür tartışmaları saçma buluyorum.

yarın bigün bir seri çıkar "x hero'nun kıçına ölümsüzlük enjekte edildi" falan der al sana bütün evrenin en güçlüsü olur.

çizgi roman serilerinin hem kendi içinde, hem de seriler arası birbiriyle bu kadar çelişmesi, sürekli çıkan abuk subuk seriler insanı gerçekten soğutuyor tüm bu olaylardan.
  • power cosmic kullanabilen karakterler keyfi biçimde maddeyi ve zamanı kontrol edebilecek kudretdedirler, haliyle en tepede olacaklardır.

ha kontrolsüz güç güç değildir; o zaman (bkz: silver surfer) norin radd doğuştan üst veya celestial bir varlık değil sonradan görmedir, en nihayetinde kuldur ama çıkış noktası dc'nin superman'ine marvel'in yanıtıdır bu bakımdan güç kavramından kastın ne olduğuna göre yanıtlar değişmelidir.
  • bununla ilgili bakmaya başlasanız ömrünüzün yetmeyeceği kadar liste var. başlıktaki listede olmayanlar da var. bahsedildiği gibi farklı evren ve serilerde kadim varlık olarak bahsi geçmiş ama hikayeyle pek organik bağı olmayan karakterler oluyor.

bu tartışmayı ve listeleri yapanlar yurtdışındaki forumlarda daha ziyade koleksiyonlarını çarpıştıran tipler. literatür araştırması gibi ciddi ciddi... biri bir şey diyor, öbürü şu seride şu var diyor, denklem kurmuş adamlar.

sanıyorum one above all için "jack kirby"i temsil ediyor gibi bir söylenti vardı. genelde listelerde ilk sıraya onu koyarlar.