şükela:  tümü | bugün
  • içinde bulunduğumuz 2017 yılında kendi adıma hissettiğim ve çevremde bulunan onlarca insanın aynı hissi taşıdığı durum.

google'a "marvel filmleri" yazınca çıkan sonuca bir bakın.

https://www.google.com/…j7&sourceid=chrome&ie=utf-8

ironman
    hulk
    thor
    yenilmezler
    galaksinin koruyucuları
    kaptan amerika
    karınca adam

bunlar aklıma ilk gelen ve neredeyse her yıl devamı çekilen filmler. "sinemada film var mı?" diye merak edip bu filmleri ve buna benzer şeyleri görünce çıldırasım geliyor.
  • en fanatik takipçilerine bile bir yerden sonra "lan sıktı artık!.." dedirteceğini düşündüğüm diziye bağlama olayı.
  • marvel filmleri zaten öyleydi. bir kez izleyince, ikinci kez izlenebilirliği olmayan, vakit öldürmek için izlenen çerezlik filmlerdi ki son zamanlarda da aynı çizgiden gitmeye devam etmelerinin yanı sıra izleyici kitlesi için yeni bir şey üretmiyorlar, aynı şeyleri tekrar getiriyorlar.

ikinci olarak, marvel (genel olarak disney) filmlerinin geldiği hafta ve bir sonraki hafta sinemaya çok iddialı ve gişe yapması beklenen filmler gelmez. quentin tarantino bile bu duruma isyan etmişti hateful eight filmi sırasında.

star wars, ilk çıktığı yıllarda başka bir firma çok yüklü bir ücret karşılığında serinin haklarını george lucas'tan satın almak istemişti ancak george lucas bu teklifi kabul etmedi. bu ücret filmin gişede elde edeceğinden daha fazlaydı. film vizyona girdikten sonra her yerde star wars oyuncakları, figürleri, posterleri vs. piyasaya sürüldü ve insanlar bu eşyaları satın almaya başladı. star wars'un para getirisi filminden ziyade bu eşyalardan oldu ki bu getiri gelen tekliften çok daha fazlasına ulaştı. disney'in uyguladığı taktik tamamen aynısı. film orta halli gişe yapsa bile, disney filme bağlı eşyalardan daha büyük kâr elde edebiliyor.
  • döndüre döndüre aynı hikayeleri, aynı yüzleri kaktırdıkları içindir.
  • iyi bari, böyle düşünen bir tek ben değilmişim.
    tanım: ortamlarda diyecek olup da diyemediğim düşünceme tercüman olan hede.
  • bir iddia. marvel filmlerinin sevmeyeni kadar seveni de vardır. geçen yıl marvel ve dc epey coşturdu bu yıl da var bir şeyler, arada sevmediklerim çıkıyor ama büyük beklenti vaad edenleri izlediğime gerçekten değdi. hele infinity war zamanı hepten sıçtınız sayın sevmeyenler zira ben iple çekiyorum haha.

bu konuda o filme gitmemek dışında yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. ben de futbol, yerli dizi sevmiyorum dolayısıyla tv de izlemiyorum genelde. boktan aşklı filmler, sümelanın şifresi gibi malca zorlama komedileri de ben görmek istemiyorum ama her sene bunların türevleri mutlaka beyaz perdeye düşüyor, ben de gitmiyorum. milyar dolar kazanan adamlar sizin keyfiniz yüzünden marvel yapımlarını durduracak değiller, ben sevmiyorum diye futbolun bitmeyecek olması gibi. siz de marvel filmlerini izlemeyin olsun bitsin. problem?
  • (bkz: dc sen misin?)