şükela:  tümü | bugün
  • adamlar keriz izleyicilerin cebindeki son parayı da alana kadar film yapacaklar anlaşılan.çoğu zaten alelacele çekilmiş boktan çocuk filmi.aklı başında bir adamın bunları izlemesi mümkün değil.
  • aksini idda edenlerin çoluk çocuk olması.
  • katıldığım önerme.
    çoğu marvel filmi nasıl olsa izleniyor denerek çekiliyor. iyi para da geliyor zaten çek babam çek. açık ara en ifrit olduğum filmler marvel filmleridir.
  • kesinlikle katıldığım tespittir. marvel filmleri gerçekçilikten ve halktan kopuk olan filmlerdir. lümpen tayfanın hayatın gerçeklerine karşı bir buhranı, iç çekişidir.**

daha önceden yazmıştım:

(bkz: #83838938)

bir kere bir arkadaşın zorlamasıyla sinemaya deadpool bire gitmiştik. seans da hafta içi mesai saati dışında bir saatti. içeride büyük olarak bir tek benle arkadaşım vardık. geri kalanların alayı liselilerdi.

marvel filmlerini bayılan bir insan, bana göre sinemanın s’sini bilmeyen, hayatında hiç doğru düzgün film izleyememiş insandır. lütfen şu boktan amerikan saçmalıklarını bu kadar gözünüzde büyütmeyiniz.

peşin edit: batman serisini bunun dışında tutuyorum. çünkü bu filmin kötülük ve ahlak felsefesi üzerine güzel bir alt metni vardır. diğer dc comics ve marvel filmleri bana göre 10-16 yaş arasındaki çocukların zeka seviyesine göredir.
  • o tür filmlerin, batman serisi hariç, hepsi çocuk filmi gibi gelmiştir. imdbleri çocuklar ve ilk gençlik döneminde olanlar oy vermese muhtemelen 6 civarında olabilecek kapasitede filmlerdir. güzel efektlerin olduğu vasat diyalogların genellikle kötü oyunculukla bereber gittiği filmlerdir. ama hiç bişey bulamazsan yinede izlerim bu tarz filmleri. bu tarz filmlerden sıkılanlar ve çocuk filmi olarak görenlere uyarımdır batman serisini mutlaka izleyin felsefesi ve ciddi konusu olan bir baş yapıttır muhtemelen bugüne kadar izlemediniz, izleyin. son not: çocuk filmleri zaten gişe yapar enes batur'u izlemeye yetişkinler gitmedi herhalde.
  • doğru tespittir.

bir de dışarı da superman mi yoksa hulk mu diye tartışan nerdleri görünce cringe olmamak elde değil.
  • ilk 3 film ben de destekledim. *

ama marvel filmi denilen şeyin günümüzde tamamen global çapta bir keriz silkeleme operasyonuna dönüşmesi sebebiyle maalesef ve maalesef katıldığım önerme.

artık o kadar tiksiniyorum ki son çıkan filmin fragmanını bile izlemedim.

ayrıca anladığım kadarıyla nerdlük sıfatını artık kızılay dağıtıyor galiba? iki tane marvel filmi izleyen kendini nerd ilan etmiş. hayırdır gençler kızlar artık bunlara mı prim veriyor nedir?

veteranlar yasta.
  • lise seviyesi ergen filmleri olduğu konusuna sonuna kadar katıldığım durumdur. zamanında rocky tarzı klişe filmler o zaman nasıl sansasyon yarattıysa ama şimdiki film dizi sektöründe çok fantastik ve çocukça geliyorsa marvel filmleri de aynı yavanlıkta, bayağılıkta ve klişe gelmektedir. öyle ki filmlerine gittiğinizde çocuk gibi gaza gelenler, yumruk sallayanlar, garip garip tepki veren bir ton ergen görürsünüz yaş fark etmeksizin. yok hulk döver, captan amerika bok, bence batman süperman i döver vs gibi ergen muhabbetlerini inkar edenler çok komik gözüküyor. bu süper kahraman filmlerinin hikayesi, o hikayenin arkası kısaca senaryo derinliliği de sıfırdır. iyi adam kötü adam karşılaşır iyi adam kazanır kapanış. hiçbir değeri yok günümüzde.
  • avengers serileriyle işin cılkını çıkardıkları için doğru olan önermedir. spider man ilk 3 filmi, iron man ilk filmi ve hulk'ın iki filmi güzel diğerleri hep zorlama hep daha fazla para kazanma arzusuyla çekilmiş filmler bana göre. hele avengers filmleri baştan sona saçmalık.
  • (bkz: hollywood filmlerini film zannetmek)

mcdonalds’ın yemek dünyasında yeri neyse, starbucks’ın kahve dünyasında yeri neyse hollywood da film dünyasında odur.

sadece marvel değil bütün hollywood filmlerine sinema filmi muamelesi bile yapmak büyük hatadır. yapılan gerçek filmlere hakarettir.

kendi yaptıkları filmlere kendi kendilerine dünya adına ödül veren bi topluluktan bahsediyoruz.

kaliteli filmler için gerçek ödüllü filmler izleyin.
    (bkz: cannes film festivali)
    (bkz: venedik film festivali)
    (bkz: berlin film festivali)

hesabın var mı? giriş yap