şükela:  tümü | bugün
 • daredevil, elektra, punisher gibi bazi marvel kahramanlarinin üzerinde bulunan ibare... bu çizgiromanlarin atmosferinin daha karanlik, konularinin daha insansi olduğunu düşünmekteyim şahsen...
 • her biri tek başına çalışmakta olan ve her birinin ayrı çizgiroman serisi olan birbirlerinden çok farklı marvel kahramanlarına verilen toplu ad. bu karakterlerin cizgi romanlari "marvel knights" logosu altında yayımlanmaktadır. bu karakterler arasında marvel dünyası'nda oldukça popüler olan karakterler de yer almaktadır. bu karakterler daha çok mafya, sokak çeteleri, suikastçılar gibi yeraltı örgütlerine karşı mücadele eden kahramanlardır.
  aralarinda daredevil, punisher, ghost rider, elektra, black widow, iron fist, luke cage, shang-chi, cloak & dagger gibi kahramanlar vardir.
 • marvel'ın arka planda kalan karakterleri yeni bir yüzle okuyucu karşısına çıkarma çabasıyla oluşmuştur..marvel'ın düşünmediği kadar tutmuş, çok iyi iş yapmıştır..
 • marvel'ın farklı okuyucu kitlelerinin dikkatini çekmek için kullandığı ticari oluşumlardan biridir. max kadar comics code authority ile çatışıp, özellikle yetişkenlere hitap etmese de bu da artık yaşını başını almış, çocukluktan kurtulalı yıllar olmuş kişileri hedeflemektedir. marvel'ın yüksek rütbeli editörlerinden axel alonso konu için şunları söyledi bir röportajında: "the marvel knights reader is more progressive in their thinking, they think outside the box, and are looking primarily at the work in front of them, not the work in relationship to stuff that they may have previously read, or what came out several years ago. they’re not trying to figure out if something is ‘real’ continuity or not. in many cases, they don’t even care.
  it’s not that marvel knights is becoming adults only, if kids want to keep reading the books, great – we’d love to have them, it’s just that these are titles where the ‘superhero’ elements appear in a very different manner. it’s what makes marvel knights unique, and will, with these additions, continue to make these titles unique."
  bu başlığın çok tutması sonrası örümcek adam'a da knights damgalı bir seri çıkarıldı. (bkz: marvel knights spider-man)
 • dc'nin vertigosuna benzer bir marvel markasi (yayinevi). vertigo gibi bu yayinevinden cikan cizgi romanlar da mature kesime hitap etmekte olup rating derdi yoktur. bu sayede punisher gibi cizgi romanlari hakettigi gore seviyesinde okunabiliyor. hatta zaman zaman sayfalardan kan damlamasi mumkun. tabii bu arada genelde yazar ve cizerler standart marvel kadrosu deil; garth ennis, mark dillon, neil gaiman gibi cizgi roman dunyasinin tanrilari.
 • bu isim altinda cikan tum surekli yayinlar "marvel knights universe"ten standart marvel universe'e donduruluyor. marvel knights spider-man -> the sensational spider-man olayinda goruldugu gibi serilerin isimleri degisecek ya da degisime ugramadan sonlandirilacak. buna karsilik limited serie ya da single issue seklinde imprint yayinlari surecek.