şükela:  tümü | bugün
224 entry daha
  • herkes sony'i suçluyor, tabii ben de haberi okur okumaz "kesin sony'nin yüzünden" diye düşündüm. herkes de öyle düşününce sony hemen 3 tane tweet atıp suçu disney'e yüklemiş. sony'nin açıklamasına göre kevin feige, x-men karakterleriyle epey meşgul olduğu için disney anlaşmadan çekilmiş. yani feige hem mutantlarla, hem marvel dizileriyle (marvel studios'un disney+ için hazırladığı mini diziler), hem de yeni filmlerle meşgul olduğu için bir de sony'nin spider-man serisiyle uğraşmasını istememiş. sony anlaşmanın devam etmesini umuyor ama adamın yoğun olduğunun da farkında. yani ileride durum değişinceye dek anlaşma rafa kalkmış durumda. sony bu durumdan olumsuz etkileneceğinin farkındadır bence. bir de daha spider-man evreni yeni doğmuş bir bebekten farksızken anlaşma sona erdi. yakında bu evren bu anlaşma yüzünden dark universe gibi başladığı gibi biterse şaşırmam.

sony'nin endişelenecek çok şeyi var. zira artık mcu'nun hayvani popülaritesinden faydalanamayacak, nitekim sony'nin tek başına yaptığı amazing spider-man'lerin hasılatı ortada. çok geçmeden bu noktaya dönerse sürpriz olmaz. öte yandan tom holland için durum daha da üzücü olmalı. mcu'dan çıkıp sony'nin evrenine geçmek=ferrari'den inip murat 124'e binmek gibi bir şey. asıl merak edilesi konu; mcu son spider-man filmlerinin merkezindeyken 3. filmde mcu olaylarını göz ardı mı edecekler? artık mcu'dan bahsedilmeyecek deniyor. bekleyelim görelim diyeceğim ama ben son iki spider-man filmini izlemiş değilim. buna rağmen böyle de entri giriyorum niyeyse.

disney'e gelirsek... disney'in endişelenecek bir durumu yok. milyon tane karakteri var, her filmi heyecanla bekleniyor, yani spider-man'siz de idare edebilir, ki yakın zamanda bi avengers filmi de çekilmeyecek. bu yüzden spider-man olmasa da olur onlar için. zaten hasılattan da çok az kazanıyorlardı. durum böyle... aslında bu durumun tek artısı şu olabilir: sony filmleri r-rated olarak çektirebilir. şimdiden söylentiler baslamış. sony pg-13'i mcu yüzünden tercih etmiş, kafa kesip yiyen venom'u evcilleştirmişti misal. ama şimdi mcu baskısı kalkmışken belki r-rated filmler yapar.