şükela:  tümü | bugün
  • marvel'ın 2018 yılında gelecek, dc legends'a benzeyen mobil oyunu.

https://marvelstrikeforce.com/
  • yeni bir marvel avengers alliance faciası gibi duran ve çok uzun ömürlü olacağını zannetmediğim, marvel'ın turn based yeni mobil oyunu. güya 2018'de çıkacağını belirtmiş olmalarına rağmen 1-2 trickle oyunu indirip oynamak mümkün. pokemon go'yu hatırlayan, aynı sistemle indirebiliyorsunuz. misal şu arkadaş neredeyse oyunu bitirecek anasını satayım.

he o oyun bu zahmete değiyordu da bu pek o zahmete değmiyor. oyuncuyu söğüşlemeye dayanan bir sistemi olduğu da çok bariz. kafasına göre puan veriyor, o puan kafasına göre hero veriyor falan. orb sistemi. ilerleyiş ve karakter kasmak contest of the champions, oynanış avengers alliance olmuş. avengers alliance'ın facebook oyunu olan ilki ve mobil oyun olan ikincisi batmış ve kapatılmıştı. bunun arkasında disney varmış. contest of the champions'tan sıkılmışları kapabilirler ama turn based olduğu için çok cazip gelmeyecektir. future fight oynayanlar ise gülüp geçerler bu oyuna. onun yanında çocuk oyunu gibi kalıyor. geç de olsa istediğin heroyu kasıp, güçlendirebiliyorsun hiç değilse.
  • star wars galaxy of heroes'un marvel modu yüklenmiş hâli. şimdilik çok az kahraman var, zamanla gelişecektir. star wars galaxy of heroes'e de böyle heyecanla başlamıştım, pvp'de dünya sıralamasında üstlerde yer almıştım, ne zaman ki 14-15 yaşında çocuklar analarının/babalarının kredi kartlarıyla, yetişkin, iş güç sahibi insanlar da kendi kredi kartlarıyla ne var ne yok almaya başladı, ben de saatlerimi ayırıp daha uzun zamanda az yol almaya başladım, oyunu bıraktım. bu oyunda da benzer bir durum olacağına inancım tam.
  • benzer " turn-based rpg/strateji" konseptindeki star wars galaxy of heroes ve dc legends'i uzun süre oynamış biri olarak iki oyundan daha başarılı buldum. karakter animasyonlarının güzelliği bir yana, iki oyuna göre daha sade ve akıcı bir yapısı var. diğer oyunlarda olduğu gibi bunda da grinding var ama çok angarya gelmiyor, keyif bile veriyor hatta. kafa boşaltmalık tam.

ancak en önemli özelliği pay to win olayının tamamen minimuma indirilmesi. çok kısa sürede 40 level'a yükseldim ve tek kuruş harcamadım zira parayla satılan currency olan power core'u almanıza hiç gerek yok. hatta oynayacaklara ve oynayanlara tavsiyem "kesinlikle almayın" oyun hem power core'u kepçeyle dağıtıyor zaten aktif oynuyorsanız.

demem o ki güzel oyun, marvel karakterlerini ya da mobil telefonlardaki turn-based rpg konseptini seviyorsanız şans verin. alliance bulup raidlere dalmayı da ihmal etmeyin.
  • güzel oyundur, biraz para harcarsanız 1 haftada 42 level olabilirsiniz. enayilik olarak görmüyorum ben, zevk işi.
  • güzel alliance bulamıyorum. kimse dalmıyor. level 65.

edit: güzel oyun.