şükela:  tümü | bugün
 • ipleri eline aldiklarindan itibaren artik iyi cizgi roman filmleri izleyecegimize delalet olan sirket.

  co-productionlukla bulunduklari filmler:
  blade
  x-men
  blade ii
  spider-man
  hulk
  daredevil
  x-men 2
  spider-man 2
  blade trinity
  the punisher
  fantastic four
  elektra
  x-men the last stand
  fantastic four rise of the silver surfer
  ghost rider
  spider-man 3

  yine sadece dagitimciligini yapacaklari filmler:
  punisher war zone
  x-men origins wolverine
  x-men origins magneto
  spider-man 4

  bu sene ilk olarak bagimsiz yaptiklari filmler sunlardir:
  iron man
  the incredible hulk

  siradaki bagimsiz filmleri ise sunlardir:
  iron man 2
  thor
  the first avenger captain america
  the avengers
  ant-man
 • yeni film projeleri ve fazlası için:

  http://www.sinemaestro.com/…k=view&id=304&itemid=35
 • the incredible hulk ve iron man'i yaparak süper bir iş yapan film stüdyosu. fox'un piç etmeye başladığı wolverine'i (adamlar filme karakterleri koymak yerine, hepsi için ucuz filmler yapmayı düşünüyor şimdiden, bu gidişle 10 yıla kalmaz 20 tane 3. sınıf aksiyon filmi göreceğiz) bi alıp kendileri çekselerde orta sınıf filmler yerine süper cameo'lar dolu aşmış bir seri görsek. bir de bozulmakta olan spider-man'i de alsınlar. hatta bundan sonra hiçbir stüdyoya film vermesinler tüm filmleri kendileri çekseler daha bi iyi olur (zaten öyle görünüyor).
 • önümüzdeki yıllarda hazırlayacağı projelerin tarihlerinde ufak sarkmalar olmuş ya da düzenlemeler yapılmış. projelerin vizyon tarihleri şöyle imiş;

  iron man 2 – mayıs 7, 2010
  spider-man 4 – mayıs 6, 2011
  thor – haziran 17, 2011
  the first avenger captain america – temmuz 22, 2011
  the avengers – mayıs 4, 2012
 • sinema camiasının çizgi roman camiasıyla bir olmadığını derhal anlaması ve kendine çeki düzen vermesi gereken şirket. aksiyon sineması tarihinin en enteresan işlerinden birini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. ayrı ayrı iron man, captain america, hulk ve thor filmlerinden sonra the avengersı vizyona sokup inanılmaz evrenlerini sinemaya şimdilik epey başarılı giden bir şekilde yansıtmayı başarıyorlar. ama işte o para hırsları, daha doğrusu cimrilikleri yok mu! işte bu durum marvel studios'u başarmaya çalıştığı işten alıkoyacak tek şey.

  iron man kocaman bir hit olduktan sonra ikinci filmde para musluklarının açılması beklenir değil mi? yanlış! marvel studios daha önceden anlaştığı terrance howard'a, iki tarafın da imzası bulunan sözleşmeyi yok sayarak, daha fazla para ödemeyi uygun görüyor. howard pazarlığa oturuyor ama aniden bir gün öğreniyor ki projeden kovulmuş.

  jon favreau harika bir yönetmenlik performansı sergiledikten sonra ikinci film için marvel studios ile anlaşmayı bekliyor...bekliyor...bekliyor. uzun süre ses yok. sonra birden saçma sapan bir para miktarıyla karşısında buluyor onları. az kalsın projeden çekilecekken anlaşma sağlanıyor.

  mickey rourke. iron man 2 için anlaşmak üzereyken bir oscar kazanan mickey rourke. kendisine teklif edilen para 250.000 dolar...hollywood'da! olur şey değil. az kalsın o da ellerinden kaçıyordu.

  11 filmlik anlaşma imzalamak istedikleri samuel l. jackson'a ne kadar teklif ettiklerini bilmiyorum ama jackson'ın buna bir taraflarıyla gülüp işi bırakmak üzere olduğunu biliyorum. sonra anlaşıyorlar da durum tatlıya bağlanıyor.

  son olarak da edward norton. onu anlaşması güç bir aktör olarak tanıtım bir sürü sorun çıkarttığını basına duyurarak the avengersta oynamayacağını duyuruyorlar. bu nasıl bir profesyonellik? başka aktörle anlaştık deyip kapasanıza konuyu, ayıp değil mi? zaten iddialarının doğru olmadığı da ortada. (bkz: edward norton/@under rug swept)

  söylemeye çalıştığım şu: bir devamlılık abidesi evren yaratacaksanız memlekette oyuncu kalmamış gibi johnny storm'u oynayan chris evans'ı captain america yapmayacaksınız. hollywood'da olduğunuzu unutmadan ona göre paralar teklif edeceksiniz ki oyuncu elinizden kaçmasın. en düşük miktardan başlayıp ortada buluşuruz demekle olmuyor. bir de şu spidey'i sony'nin ellerinden kurtarsanız tam olacak. son olarak, joss whedon'ı işe aldığınız için (daha resmen açıklamadınız ama ben buradan manevi baskı yapayım) çok teşekkürler. ayağınızı denk alın.
 • maddi sıkıntılarından, çok büyük risk alarak bağımsız yaptıkları the avengers şahanesiyle kurtulmuş şirket. film genel box office sıralamasında avatar ve titanic'in ardından üçüncü sıraya oturup bütçesini beşe katlayınca* blade ve spider-man'in haklarını satarak ilk riskini alan marvel hollywood'un büyük stüdyoları arasına girmiş oldu- böylece doğum sancıları çektiği için samuel l. jackson ve terrence howard ile yaşadığı maddi sıkıntılardan da sonsuza kadar kurtuldu galiba. fakat ne hikmetse risk almaya devam ediyorlar son hızda, the avengers 2'yi joss whedon'a emanet edip aynı adama bir de o evrende geçen dizi yaptırsalar da, b-filmlerine yakın tarzıyla tanınan james gunn'a şimdiye kadarki en riskli projelerini verdiler en son: guardians of the galaxy. avengers altı büyük prodüksiyonu maddi anlamda riske atabileceğinden çok büyük bir işti ama en azından iyi bir film olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. şimdi az bilinen serilerden biri sinemaya uyarlanıyor ve "avengers üçlemesi"ne bağlanan filmler serisine bile zarar verebilir guardians. daha önce oyuncu asıllı, zathura ve elf dışında filmi bulunmayan jon favreau ile başarı kazandılar, ama bu seferki hakikaten biraz büyük çaplı.
  evreni beslemesi için yapılan devam filmlerinden thor the dark world game of thrones'un yönetmeni alan taylor'a,
  captain america the winter soldier birkaç komedi dizisi deneyimi bulunan anthony russo ve joe russo'ya emanet edildi.
  iron man 3lethal weapon'ın yaratıcısı shane black çekiyor fakat kendisi yönetmen olarak deneyimli sayılmaz.
  ant-man'i yazıp yönetmesi için yıllar önce işe aldıkları edgar wright projeyi teslim aldığından beri scott pilgrim vs. the world gibi şahane filmler çekse de karakteri nasıl yorumlayacağı bilinmiyor.
  şu an için sıfırdan çok büyük birkaç risk daha alan stüdyodur kısaca; avengers'ın başarısına güveniyorlar, umarım yanılmazlar. buraya da not düşeyim, kendilerini hem sinema hem çizgi roman macerasında dc comics'e bin kere tercih ederim. onlar bir justice league'i netleştirsin o zaman konuşuruz tabii.

  (bkz: #28063613)
 • ikinci safha*yla ilgili bilgiler:

  - iron man 3: ana karakterler iron man, war machine ve mandarin (3 mayıs 2013)
  - thor the dark world: ana karakterler thor, loki, malekith (8 kasım 2013)
  - captain america the winter soldier: ana karakterler captain america, black widow, bucky barnes(winter soldier), the falcon (4 nisan 2014)
  - guardians of the galaxy: ana karakterler drax, groot, starlord, gamora, and rocket raccoon ve thanos. (1 ağustos 2014) guardians of the galaxy filmi dünyada değil galaksinin başka bir köşesinde geçecek ve the avengers 2 (2015) öncesi son halkayı tamamlayacak.
 • pintilikten muzdarip bir stüdyo olduklarına dair haberler devam etmektedir.
  http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=28308
  illa chris hemsworth diye tutturacak değilim amma velakin adam thor rolüne yakıştı, en azından serinin sonuna kadar korumak için düzgün ödeme yapın diye mektup yazasım geldi. sonra reboot mu yapıyorsunuz ucuza ne yaparsanız yapın. devamlılık esastır bu bir. hiçbir aktör kristen stewart filmine muhtaç edilmemeli bu da iki. bugün chris hemsworth'e bunu yapan yarın tom hiddleston'a da yapar bu da üç.

  edit: sana ne, ne yapıyorlarsa yaparlar? holivut oyuncu sendikası temsilcisi misin nesin? neyse haberin sonundan bir kere daha anlıyorum ki robert downey jr kral adamdır efendim. aynı krallığı terrence howard'a niye yapmadığı ise ayrı hikaye.
 • phase 2 için yapılan oyuncu transferleri arasında zachary levi, glenn close, john c. reilly, zoe saldana, benicio del toro ve robert redford vardır. the avengers 2'den sonrası, yani phase 3 içinse joseph gordon-levitt, vin diesel ve aaron eckhart ile görüşülmüş. levitt için doctor strange dedikodusu var, vin diesel vision olacak deniyor. eckhart için tahminim ant-man'dir ama belli olmaz. bu transferlerin yanında, chris hemsworth ile maddi sorunlar yaşadılar, ne oldu bilmiyorum. jeremy renner/hawkeye ise phase 2'den komple çıkarıldı.
  phase 3 için civil war dedikodusu yalanlanmış değil. bir x-men/spider-man/the avengers ortaklığı görür müyüz bilinmez, ama hem hugh jackman hem de andrew garfield böyle bir şey istediklerini dile getirdiler. bu üçüncü safha ile ilgili şimdilik bilinenler, iron man 4'ün gelmeyeceği, robert downey jr.'ın ikinci ve üçüncü avengers filminde rol alacağı ve marvel'ın devam filmi olmayan üç projesinin olduğu. bu üç filmden biri ant-man, (edgar wright yazıyor/yönetecek, vizyon tarihi 2015 olarak açıklandı) diğer ikisi sözde belli değil ama stan lee'nin ağzından kaçırdıklarına bakarsak doctor strange ve silver surfer filmleri gelecek birer tane. silver surfer 20th century fox'un malı ama bir çözüm bulunmuştur belki. daredevil da stüdyonun elinde şu an, ona da bir film gelebilir.

  pintilikleri devam etse de fena gitmeyen stüdyodur kısaca. önümüzdeki senelerde güzel şeyler izleyip nerdgasm'a devam edeceğiz gibi. hadi bakalım.