• aylık 10 dolara web tarayıcısıyla veya ios ve android telefon ve tabletlerden marvel'in çıkardığı 15 000 kadar çizgi romana erişim sağlıyan abonelik programı.
    smart panel diye bir olayı var, 5 inçlik telefonda bile rahat rahat kare kare çizgi roman okunuyor. 12 sayıya kadar offline okuma desteği de var. benim çizgi roman sevgimi depreştirdi yeniden valla, torrentle indirilen çizgi romanlar hem vicdani olarak sorunluydu, hem de 10 inç altı cihazlarda okunmuyordu, hem de hayvan gibi yer kaplıyordu.
    özellikle ingilizce öğrenmeye yeni başlayan bebeler için ideal, ben ingilizceyi jane eyre okuyarak değil asteriks, tenten, örümcek adam falan okuyarak öğrenmiştim. bugün az çok ahlaklı ve empati kurabilen biriysem bunu ortaokuldaki badem bıyıklı boru pantalonlu anti-semitist din hocasına değil uncle ben'e borçluyum: büyük güç büyük sorumluluk getirir çünkü.
    neyse işte, eksik seriler mevcut tabii, özellikle max serisinden çok az çizgi roman var, ama eklenir onlar da zamanla. güzel yani, reklam yapar gibi oldu ama olsun.
  • benim gibi vodafone hat kullanıyor ve neden hücresel hattayken resimler gelmiyor, çizgi roman okuyamıyorum diye kalıyorsanız sorun dns'ten gençler. cloudflare'in dnsleri 1.1.1.1'e çeken uygulamasını yüklüyorsunuz sorun morun kalmıyor.

kimseyi suçlamak istemiyorum ama vodafone türkiye'nin marvel ile ne gibi bir alıp veremediği var onu çok merak ediyorum.
  • fikir olarak belki de en mükemmel şey ama ne yazık ki arayüzü berbat. daha önce de denemiştim yaklaşık 3 sene önce (doların 4 tl olduğu karanlık yıllarda 40 tl'ye almıştım 1 ayı) bugün bir daha denedim üstteki yazarın google play özel fiyatlandırmasını görünce yok hala beğenemedim.

hali hazırda zaten marvel çizgi romanlarını okuyorum taa 60'lardan başladım uzun süredir de devam ediyorum üstteki yazarın 35 tl yazısını görünce fiyatı çok iyi korsan yapmaya değmez orijinal alayım hem destekleyeyim dedim (not fiyat şu an hali hazırda 70 tl olarak gözüküyor ancak 160 tl'den yine de iyidir tabii :()ancak aldığım gibi iptal ettim. 7 günlük deneme süresi olduğundan neyse ki para ödemedim.

öncelikle arayüzü aşırı karışık karmakarışık, onun dışında çizgi romanları topluca seçip okudum işaretledim yok ben 1000'den fazla çizgi roman okumuşum ben bunların hepsini nasıl işaretleyeyim? hadi onu geçtim zamanında aldığım (2016) tabletimi kullanayım dedim uygulama kasıyor... ve hiçbir özel özelliği yok bütün marvel'ın (bir çizgi roman yayınlandıktan sonra 6 ay sonra yayınlanıyor.) çizgi romanlarının tek bir uygulama altında olması dışında. bir tek özelliği smart view olabilir o da öyle ahım şahım değil tablette zaten fark etmiyor üstüne benim tablette bu özelliği kullandığımda kastırdı.)

ama korsan olarak cddisplayex uygulamasında sayfaların beyaz kenarları otomatik olarak kesiliyor (bu özellik gerçekten müthiş bu arada ilk aradığım özellik oldu), attığım çizgi romanlarını topluca seçip okudum işaretleyebiliyorum vs. kullanmadığım ama güzel özelliklerden bir kaçı da sayfa geçişlerinde animasyon ekleyebiliyorsunuz, okuma yönünü değiştirip manga yönünde soldan sağa ayarlayabiliyor, sayfaları sağdan sola kaydırma değilde yukardan aşağı kaydırmalı vs. de ayarlayabiliyorsunuz.

ve bunun dışında tachiyomi adında bir uygulamayı indirip comicextra eklentisini eklerseniz bu zamana kadar çıkmış neredeyse bütün çizgi romanlar elinizin altında (indirme seçeneğiyle aynı marvel unlimited gibi) okumaya müsait oluyor. ve bu uygulamada sadece marvel yok dc'dir vs. diğer yayıncıların da var.

yani pek bir numarası açıkçası yok hele 10 dolara değecek (70 tl şu an türkiye'de ama 2 ay önce 35 tl olduğuna göre artar bu fiyatta) hiç yok.

not: 35 tl fiyatı ios içinmiş ve artma olmamış. android'de şu an 70 tl aylığı, yıllık aldığınızda 606 tl olup aylığı ortalama 50 tl'ye geliyor.
  • bu ay için beleş çizgi roman listesini açıklamış site.
    comic
  • chackalef sagolsun mevcut kampanyasi sayesinde aylik 1 dolara uyesi oldum. teklif icin son gun yamulmuyorsam abanin bence.

not: 1 dolar kampanyasi ilk ay gecerli. ilk ay sonundan once uyelikten cikmaz iseniz ikinci ay odemeniz olan 10 dolar otomatik cekiliyor dikkat.
  • bug dan gecilmeyen uygulama. dc turkiye appstore’unda desteklendi de biz mi almadik...
  • aylık 10 dolar çok pahalı geliyordu ama 1 haftalık ücretsiz denemeyi kullanmak istedim. deneme sonrası ücret 10 dolar değil 34.99 lira olarak gözüküyor. hem de aylık ücret. bence çizgi roman okumak için 35 lira çok ucuz bi para. ingilizcesi iyi olan herkese öneririm. mesela seneler önce üniversitede aldığım venom'un doğuşu'nun ilk cildini bi çırpıda okumuştum. ama yıllardır 2.cildi alamamıştım bir türlü. fiyatlara baktım şu an 52 lira gözüküyor. kargoyla beraber 60 lira diyelim biz ona. ama marvel unlimited'te 35 liraya 29.000 çizgi roman okuma şansınız var. bence değer.

düzeltme: 70 lira oldu diyenler var, hayır iphone 7 kullanıyorum ve ödeme kısmında hala 34.99 gözüküyor.
  • şu sıralar ilk ay için 5 dolara satın alabildiğiniz hizmet. çizgi roman meraklıları ve yeni ingilizce öğrenenler için kaçırılmaz nimet.
  • geçen sene ios üzerinden 35 liraya bir süre kullanıp iptal etmiştim. çizgi roman okuma perilerim tekrar geldiğinden girip tekrar üyelik oluşturayım dedim. sanırım tr fiyatlandırılması mobil platformlar üzerinden de kaldırılmış. 9 dolar olarak görünüyor. tek tek kaybediyoruz bütün uygun fiyatları..

çizgi roman okunan platform.

edit: hala 35 lira olduğunu keşfettim. ödeme ekranına gelene kadar 9 dolar yazıyor ancak en son ödemeyi çekerken ios onay istediğinde 35 tl olarak görünüp, o kadar çekiyor. demek ki neymiş? ilerlemekten korkmamak gerekirmiş.
  • aylık ücreti makul ücrete çekip türkçe'ye çevirseler harika olacak uygulama.
hesabın var mı? giriş yap