şükela:  tümü | bugün
 • marvel cizer ve senarist ekibinin kafayi siyirdiklari bir gece cikarmis olduklarini dusundugum 5 bolumluk mini seri/cizgiroman.

  --- spoiler ---

  hikayede dunyayi nasil ciktigi belli olmayan bir salgin kaplar ve ultimate marvel universe ekibindeki superkahramanlar******* et yiyen birer zombiye donusurler. hikayenin bu giris kismi cok hizli gecilir, oyle ki daha ilk bolumde hepsibirden salgindan bir sekilde etkilenmemis magneto'ya dalmaya calisirlar. magneto bunlarin analarindan emdigi sutu burunlarindan getirip, pek cok sefer olumcul hamlelerde bulunsa da, zombi olduklarindan bu gayret bosa cikar ve magneto'yu afiyetle yerler.

  zombiler her ne kadar acken gozleri kan burumus olsalar da yemek yedikten sonra normal hallerine donup, biz boyle mi olacaktik diye depresyonun dibine vururlar. hatta hikayenin bir yerinde spiderman, basini ellerinin arasina sikistirip "may hala'yi* yedigime hala inanamiyorum, tanrim olmek istiyorum" gibi birseyler der.

  hulk ise tahmin edebileceginiz uzere sadece acken hulk moduna gecer, doyunca ise tekrar kuculup bruce banner olur. tabii, hulk iken midesi biraz daha buyuk oldugundan, kuculunce yemis oldugu bir bacak karnini yarip, disari cikar, ama yine de olmez.

  dunya'da hic canli kalmayip, bunlarin kara kara dusundukleri bir ara, galaktus'un elcisi, silver surfer dunyayi ziyarete gelir. silver surfer her ne kadar "yapmayin beyler, bakin elciye zeval olmaz" dediyse de, zombiler disleri kirila kirila silver surfer'i yerler. isin bir baska yonu, zombiler yedikleri insan/mutantlarin ozelliklerini belli olcude alabilmektedirler. mesela, silver surfer'i yedikten sonra ucmaya baslarlar, gibi. ve bir sure sonra galaktus dunyayi yemeye gelir. oldukca sert gecen bir carpismanin ardindan galaktus bile zombilere karsi koyamaz ve bunlar galaktus'u da devirip mideye indirirler.(bkz: oha).

  cizgi romanin son karelerinden birinde uzak bir galakside bir takim yaratiklar galaktus geliyor sictik nidalari atarken, bir sonraki karede asil gelenin galaktus'un gucleriyle donatilmis zombiler oldugu gorulur. (bkz: the end)

  --- spoiler ---

  edit: uzak bir galakside insan ne arar yaratik onlar yaratik.
 • marvel'ın uzattıkça uzattığı, dallanıp budaklandırmaya doyamadığı seri. öyle ki sonraki serilerde bu zombilerden bazıları paralel evrenlere de el uzatmaya kalkmış, daha sonra geri kalan evreni yiyip bitirmelerine rağmen açlıklarını bastıramamış zombilerin black panther yönetimindeki insan direnişiyle savaşları, ardından ''iyileşmeleri'' anlatılmış, artık açlık hissetmeyen zombiler bir komploya kurban giderek paketlenip paralel evrene yollanmıştır.

  yer yer fantastic four, hatta evil dead le karışan serinin nerede sona erdiğini bu entry'nin yazarı malesef bilmemekte, ancak okuru en kısa zamanda aydınlatabilmek için çalışmalarına gece gündüz demeden devam etmektedir.
 • army of darkness kısmı haricinde gayet güzel bir seri zevkli bir hikayesi var, ama

  --- spoiler ---

  hacı ben artık sıkıldım böyle "olayın sebebi aslında aynı olayın sonucu" şeklinde bağlanan hikayelerden. multiverse konsepti çıktığından beri aynı terane, yeni bir bağlama yolu bulunması lazım gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var

  --- spoiler ---

  ama sonuçta zevkli okuyun derim.
 • her marvel çizgiroman severinin mutlaka okuması gereken bir seridir. güçleri ile kötüleri dize getiren o eşsiz güçlü süper kahramanların birden bire insanlığın en büyük düşmanları olmaları ve o stressli ortam çok güzel olmuş. direnişi hangi tarafın kazanacağını bile bile verilen savaşlar... gayet keyifle okuyacaksınız...
 • şaheser olmasa da ironik bir distopyada dalganın dibine vuran seri. silver surfer'ın ölümüne kadar kısmı şahanedir, cortez ve acolyte'leri geldikten sonrası biraz klişelere takılsa da idare eder.

  kapağından bu ne la deyip aldanmayın, her karesiyle ilginç ve güldürüyor.
 • zombi furyasına tabii ki marvel da katılmış zamanında ve bence ilginç olmuş güzel olmuş.