şükela:  tümü | bugün
 • bbc radio 1'in nobetci programcisi. carsamba sabaha karsi turkiye saatiyle 4-6 arasi experimental show adli bir program yapmaktadir kendileri. bizde haftasonu gunduz ulasilamayan dinlenme oranlarina ulasmasi da ayri bir ilgincliktir. basarili bir hanfendidir. deneysel muzige verdigi onem sayesinde ciddi bir paye kazanmistir. son donemde de dubstep'in tur olarak hakettigi sayginligi kazanmasinda etkin olmustur. takip edilesi bir kisidir. sarkilarin sonlarinda zart diye sesi kapatip yorum yapmaya baslamasi da biraz hircin oldugunu gosteriyor.

  eski programlari http://www.newmixes.com/ den dinlenebilir.
 • sounds magazine, nme, loadedgibi türlü çeşit, sanatsal, görsel, işitsel mecmualar içerisinde müzik yazıları ile nam salmış; xfm'de acemiliğini atmasının ardından da bbc radio 1da breezeblock programı ile alternatif seslerin çağrılarını dinleyicilere ulaştıran başarısı tescilli dj. 2006 yılı eylül ayından bu yana da experimental show ile dubstepden elektroakustiktınılara uzanan bir çeşitlilikten kolajlar oluşturmaktadır. türlerden bağımsızlaşmış eklentiler ile doğrudan seslere odaklanmış, ayrıntılı bir müzikal seçkiyi çözümlemek için yeterli ipuçlarını da vermesi ile kulakları şenlendirmektedir.

  dubstepin de özellikle, güney londra cephesinden digital mystikz, mala, skream, burial, kode 9, appleblim, shackleton vd. gibi müzikal yaklaşımda yeniliği arayan, üreten isimlerin yaygınlık kazanmasında, müzikleri ile aşina hale gelmesinde katkısı su götürmez bir gerçek olduğunu belirtmekte fayda var. 2006 yılında planet mu etiketinden "mary anne hobbs presents the warrior dubz" çalışması da bu minvalde, bugünlerde dinlediğimiz kromestar, caspa, rusko vd. başlatıcısı olduğunu savlayan pek çok makale karşımıza çıkmakta. egzantrik olayım derken yüzüne gözüne bulaştıran pek çoklarının aksine, derinden gelen bir hissiyatla hangi parçayı önerirse o parçanın ayrı bir şevkle kendine yol çizmesi de "radyo aleminin büyücüsü" olarak nam salmasını da sağlamıştır hobbs'un.
 • dubstep dünyasının hayırlı dostu, güzel müzik için kıtaları aşırabilecek çılgınlıkta daşşaklı bayan.
  saygımı sevgimi içtenliği ve renkli gülümseyişiyle kazanmıştır. youtube dolayısıyla görmüşlüğümü bir gün bir ortamda tanışarak süslersem pek mesut olacağımdır.
 • idolüm
 • sesiyle bir gece geçirmek istediğim.
 • ilham kaynagim.
  muzige olan askini, peel'i anlatirken resmen yasiyor ve yasatiyor, canim ya.

  a dj saved my life
 • inanmasi guc ama su anki yasina geldigimde * aynen kendisi gibi muzikle dopdolu bir hayatimin olmasi icin ornek aldigim, idolum.

  john peel ile arasindaki iletisim pek farkli ve ozelmis, daha yeni ogrendim ve cok duygulandim. kendi babasi ise manik depresifmis ve intihar ederek olmus. *

  "despite being the last of the old school of radio 1 djs, john took great pleasure in working
  with the new breed of young broadcasters including steve lamacq and mary anne hobbs.
  john played the surrogate father role to hobbs, handing over to mary anne every week
  before her tuesday night rock show. ın 2004 mary anne commissioned a bespoke neon
  sign and gave it to john for his 65th birthday. the sign read ‘dream dad’."
 • black swan'in soundtrack'inde darren aronofsky ve clint mansell ile beraber calisan dj. bunu atlamisim.

  john peel hakkinda soyledigi her sey merakimi uyandiriyor:

  ‘i literally turn my back for five minutes and go and put the kettle on and there’ll be 60 new emails in my inbox. i do wonder, with the huge acceleration of culture in the last seven years, how even someone like john peel would have coped. he had just got an ipod for his sixty-fifth birthday [he died months later on october 25 2005, now known within the music community as john peel day] but i don’t know if he ever put any music on it. the mp3 format was completely alien to him. that’s not to say i don’t love it, i’m completely passionate about it. but ı don’t know if you can ever go to sleep at night now and think: ı’ve finished. it's an endless search that i will continue forever.’

  2013 yilindaki favori tracklerine nadine shah'dan to be a young man'e de yer vermis, kiymet bilen insanmis hakikaten bu kadar underrated kalmis bir album icin.

  mary anne hobbs’ 10 favourite album tracks of 2013

  benim de var boyle takintilarim, hastasiyim: hobbs: "if you don’t love joshua homme...we can’t be friends."
 • bugun * 51 yasina giren ingiltere'nin ve bbc radio'nun * en iyi dj'lerinden. muzikle yasasin, iyi ki dogmus iyi ki!

  dilerim onun yasina geldigimde muzik askim katlanarak buyur. kendisini 10 yili askin suredir takip ediyorum bunu hep soyluyorum ve hic vazgecmeyecegim!

  kimin ogrencisi? tabii ki john peel.

  "it's well known that john peel was my hero"... "and i'd like to think that i'm still carrying his torch. he taught me everything i know about broadcasting."

  5 agustos 2015 royal albert hall civarinda olabilecekler kacirmasinlar:
  (bkz: #1852016)
  http://www.bbc.co.uk/events/empxj5

  “nils frahm and a winged victory for the sullen have changed my life, and the lives of so many of my listeners at the bbc. they are completely re-imagining classical music for the next generation, and are building beautiful new bridges into that world. our prom is very much the material realisation of a dream for me. the show will have been eleven months in production on august 5th and we will be staging a new kind of performance at the royal albert hall that the proms has never before witnessed in it’s 120 year history.

  nils and awvfts will play individual sets, which will interlock with a unique collaborative centre piece written and performed exclusively for this prom.

  this will be my greatest night on earth so far…” – mary anne hobbs