şükela:  tümü | bugün
  • 2007 tarihli bir james wan korku klasiği "dead silence" ın korku sineması tarihine geçecek kadar başarılı olan ürkütücü karakteri... izleyin göreceksiniz...
  • james wan'ın saw sonrası - insidious/the conjuring öncesi korku evreninin bir numaralı kötüsü vantrilok deyzedir. tabii, adam baktı conjuring iş yapıyor, bastı annabelle'leri, the nun'ı... the crooked man de çekecek bir tane. ohh kebap.

n'oldu dead silence'a? n'oldu bizim billy'e? bir mary shaw spin off'u çekmedin lan ceymis, alacağın olsun.

--- spoiler ---

mary shaw 1869 yılında doğmuş. 1941 yılında ravens fair mezarlığına gömülmüş yapayalnız bir kadıncağız; 101 kukla sahibi de bir vantrilokmuş. her kuklasına ayrı isimler vermiş, hepsini elceyizleriyle yapmış. vasiyetinde, "beni kuklalarımla gömün. ha beni de kukla yapın xoxo" yazıyormuş. ruby woo rujlu billy, en sevdiği kuklalarından biriymiş.

vakt-i evvel, ravens fair halkı imece usulü tiyatro inşa etmiş. mary shaw, kuklası billy ile birlikte, sahneye çıkmış. kadın, izleyiciyi avucunun içinde almaya başlamışken oradaki çocuklardan biri "zaaa meri deyze, yapacağın işi s2m, dudakların oynuyo:))) ip var:)))" deyu bağırmaya başlamış. mary shaw, billy'e dönüp "eee billy'ciğim, baksana insanlar sana sahte diyorlar, şerefsiz diyorlar, bu konu hakkında ne düşünüyorsun?" demiş. billy sinirlenerek "gerçeğim ulan ben, şerefsiz çocuk. sana kimin gerçek, kimin sahte olduğunu göstereceğim anam avradım olsun." diye bağırmış ve o kuşkucu çocuk, birkaç hafta sonra ortadan kaybolmuş.

mary shaw, ravens fair halkı tarafından sevilen bir insan değil. hatta kadına, you-know-who muamelesi yapılıyor. kadının öldüğü günden beri cinayetler kol gezmiş. insanlar, dilsiz halde bulunmuşlar. derler ki:

"mary shaw'ın bakışlarından sakın,
    onun çocuğu yok, sadece bebekleri var,
    eğer onu rüyalarında görürsen,
    asla çığlık atmaya kalkma"

evet, yılda bir dead silence günü yaparım kendime. o günün sonuna geldik.
    --- spoiler ---